Szanowni Państwo! Aktualna sytuacja w kraju, związana z szerzącą się pandemią, uniemożliwia nam prowadzenie tegorocznej kwesty "Ratujmy Płockie Powązki" na dotychczasowych zasadach. W trosce o zdrowie naszych Darczyńców, Kwestarzy i Sponsorów organizatorzy kwesty: Stowarzyszenie "Starówka Płocka" i "Gazeta Wyborcza Płock" zdecydowali się przeprowadzić ją w sposób inny niż dotychczas.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za dotychczasową tak owocną pomoc i ofiarność przy prowadzeniu kwesty przez 20 lat. Dzięki Państwa zaangażowaniu i ofiarności wyremontowaliśmy 48 obiektów.

Raport specjalny - "Ratujmy Płockie Powązki"

W tym roku chcielibyśmy zebrać środki finansowe na odrestaurowanie kolejnych zapomnianych pomników nagrobnych o dużej wartości artystycznej i historycznej dla Płocka - dla naszej zbiorowej pamięci. Zwracamy się do Państwa z prośbą o włączenie się do naszej akcji w sposób inny niż do tej pory.

Rezygnujemy z bezpośredniego kwestowania na płockich cmentarzach na rzecz prowadzenia kwesty w zakładach pracy oraz wśród rodzin, przyjaciół kwestarzy.

Prosimy również o wpłaty na bankowe konto Stowarzyszenia "Starówka Płocka" z dopiskiem "Ratujmy Płockie Powązki".

Dane do wpłat:

Stowarzyszenie "Starówka Płocka", Bank Spółdzielczy Vistula, nr konta: 11 9011 0005 0970 2538 2000 0010.

Tegoroczna kwesta - NR 2020/2371/OR Ratujmy Płockie Powązki - trwać będzie wyjątkowo w tym roku do 31 grudnia 2020 roku. Do tego też dnia można będzie wpłacać swoje finansowe wsparcie.

Liczymy na hojność Płocczan i tych wszystkich, którzy dotychczas wspierali nasze działania, tym samym ocalając pamięć o naszych poprzednikach.

Bądźmy w tych trudnych czasach razem.

Stowarzyszenie "Starówka Płocka"

"Gazeta Wyborcza Płock"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem