Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sala przy Kolegialnej 23 wypełniła się po brzegi, to znaczy na tyle, na ile mogła z powodu ograniczeń covidowych. Zabrzmiały skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabasy, flety, oboje, klarnety, fagoty, trąbki, waltornie i kotły, młodzi artyści wzięli na warsztat Beethovena i jego utwory – to z okazji 250. rocznicy urodzin kompozytora.

Tu obejrzycie galerię zdjęć z koncertu >>

Najpierw był I koncert fortepianowy C-dur op. 15, cz. 1 Allegro con brio w wykonaniu Julii Tyburskiej z klasy fortepianu Mariusza Tytmana i orkiestry. Zaraz potem Klaudia Gwiazda z klasy śpiewu Izabeli Denst-Szydłowskiej zaprezentowała „Ich liebe dich”, przy fortepianie towarzyszył jej jeden z nauczycieli, Edward Bogdan. A na koniec wybrzmiała uwertura „Egmont” op. 84 – znów swoimi umiejętnościami pochwaliła się Orkiestra Symfoniczna Państwowej i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej pod batutą Grzegorza Dębskiego.

– Gratuluję wszystkim wykonawcom – zakończył dyrektor szkół Michał Zawadzki i odpowiadając na brawa publiczności, zapowiedział bis. – Są do niego przygotowani – uśmiechał się.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.