Oczywiście, nie zasłużyłem - zaskoczony, wzruszony, na gorąco mówił ze sceny. - Za sukcesem naszej imprezy stoi sztab ludzi, którzy masę serca wkładają w to, co wspólnie robimy. Naprawdę, dla mnie samego to zbyt duże wyróżnienie...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tym, kto zdobędzie ten zaszczytny tytuł, przez ponad trzy tygodnie decydowaliście Wy. Wysyłaliście SMS-y i w ten sposób wybieraliście swoich kandydatów spośród sześciu propozycji wyłonionych przez plebiscytową kapitułę złożoną z Płocczan Roku z ostatnich lat, przedstawicieli ratusza i "Wyborczej".

Werdykt został ogłoszony we wtorek wieczorem na Starym Rynku.

Okazją były uroczystości związane z 100. rocznicą obrony Płocka przed bolszewikami - Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła" zaprosiło przed ratusz na widowisko historyczno-muzyczne "Obrońcom Płocka 1920" - tu znajdziecie całą fotogalerię

Prowadzący uroczystość zaprosił na scenę wszystkich nominowanych - pamiętajmy: już sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem.

Nominowani do tytułu Płocczanina Roku 2019, Płocczanin Roku 2018 i organizatorzy plebiscytu
Nominowani do tytułu Płocczanina Roku 2019, Płocczanin Roku 2018 i organizatorzy plebiscytu  Fot. Piotr Hejke / Agencja Wyborcza.pl

Oto oni:

 • Beata i Mieczysław Kamińscy,
 • Magdalena Król,
 • Jan Milner,
 • Jacek Ostrowski,
 • Marcin Siwek,
 • Jan Szymański.

Kiedy wszyscy byli już na scenie, dołączył do nich Paweł Mieszkowicz, Płocczanin Roku 2018, z kopertą z plebiscytowym wynikiem.

Fot. Piotr Hejke / Agencja Wyborcza.pl

- Witam cały Płock. Z wielką satysfakcją i wzruszeniem przełamię teraz pieczęć koperty, w której znajduje się nazwisko zwycięzcy. W plebiscycie organizowanym przez Urząd Miasta Płocka i "Gazetę Wyborczą Płock" tytuł Płocczanina Roku 2019 zdobywa…

[chwila ciszy]

- ... the winner is...

[cisza po raz drugi]

- Pan Marcin Siwek!

Marcin Siwek odbiera dyplom i srebrną statuetkę Bolesława Krzywoustego
Marcin Siwek odbiera dyplom i srebrną statuetkę Bolesława Krzywoustego  Fot. Piotr Hejke / Agencja Wyborcza.pl

- To chyba jakiś żart - w pierwszych słowach zwrócił się do publiczności zwycięzca. - Oczywiście, nie zasłużyłem. Za sukcesem naszej imprezy stoi sztab ludzi, którzy masę serca wkładają w to, co wspólnie robimy. Naprawdę, dla mnie samego to zbyt duże wyróżnienie... A co do przyszłości, to mam nadzieję, że będziemy jeszcze liczniej zjawiać się tutaj w Płocku i promować nasze miasto, robić kawał dobrej roboty.

Marcin Siwek zakończył: - Zestresowałem się, przepraszam. Nie wierzyłem. Dziękuję.

Fot. Piotr Hejke / Agencja Wyborcza.pl

- Gratuluję wszystkim, zarówno nominowanym, jak i laureatowi tego corocznego plebiscytu. To są wyjątkowe postaci, które rozsławiają miasto, dbają o nie, kochają je. Niestety w tym roku w Płocku z powodu pandemii nie odbywa się żaden festiwal, ale dla Marcina to takie zobowiązanie, aby w przyszłym roku impreza po raz kolejny zgromadziła nad Wisłą wszystkich fanów hip-hopu nie tylko z Polski, ale i z tej części Europy. Jeszcze raz gratuluję i powodzenia w kolejnych latach.

Fot. Piotr Hejke / Agencja Wyborcza.pl

O sukcesy można chyba być spokojnym. Tydzień temu Marcin Siwek mówił nam: – Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Wywodzimy się z tego miasta, jesteśmy związani z Płockiem, tu mieszkamy i jeszcze zaskoczymy kolejnym projektem. Płock jest dla nas ważny i będzie to widać. Nie śpimy!

***

A tak przedstawialiśmy Marcina Siwka, ogłaszając nominowanych: "Nominowany za konsekwentne organizowanie i rozwijanie Polish Hip-Hop Festivalu, który w ubiegłym roku odniósł gigantyczny sukces muzyczny i frekwencyjny. Stał się największą imprezą tego typu w Polsce. Przed rokiem słuchaliśmy 100 wykonawców na czterech scenach i mieliśmy 20 tys. uczestników imprezy. To była już siódma edycja Polish Hip-Hop Festivalu.

Przy okazji imprezy odbywa się Dzień Dawcy Szpiku. Dzięki niemu w 2019 r. udało się znaleźć szóstego już dawcę komórek macierzystych w ramach tej akcji, zorganizowanej przy udziale DKMS Polska".

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Uff, co za ulga. Przynajmniej człowiek mający jakieś zasługi dla Płocka. W tym roku niestety nie wszyscy w gronie nominowanych spełniali ten warunek, więc było ryzyko, że ten tytuł trafi w ręce kogoś nieodpowiedniego, bo kapituła się nie spisała tworząc listę nominowanych.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0