Akurat przebywał na krótkim urlopie poza Płockiem. - Około godz. 8 włączyłem telefon, przeglądam informacje, patrzę. Z początku myślałem, że to żart z tą nominacją w plebiscycie na Płocczanina Roku. Ale kiedy zobaczyłem informację na profilu płockiej "Gazety Wyborczej", dotarło do mnie, że to żadnym żartem nie jest.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Marcin Siwek przyznaje, że informacji o nominacji towarzyszyło nawet nie duże, a wręcz ogromne zdziwienie.

– Oczywiście bardzo miło znaleźć się w tak zacnym gronie nominowanych, być wyróżnionym przez kapitułę, która dostrzegła to, co od ośmiu lat robimy w związku z Polish Hip-Hop Festival. Pokazujemy, jak różnorodna i ciekawa może być kultura hip-hopu, na festiwalu występują zarówno czołówka polskiej sceny hip-hopowej, jak i dobrze zapowiadający się artyści. Niemniej uważam, że dla mnie to zbyt duże wyróżnienie. PH-HF to nie tylko ja – przekonuje Marcin Siwek. – Za tą imprezą stoi cała masa ludzi, którzy z nami pracują, przychylność wielu instytucji i firm, partnerów, także mediów. Współpracujemy z samorządem Płocka, aby festiwal wraz z każdą kolejną edycją coraz lepiej promował miasto.

Nasz rozmówca przyznaje, że cieszy go taka forma docenienia, zaś z drugiej strony motywuje do dalszej pracy. – Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Wywodzimy się z tego miasta, jesteśmy związani z Płockiem, tu mieszkamy i jeszcze zaskoczymy kolejnym projektem. Płock jest dla nas ważny i będzie to widać – obiecuje. – Nie śpimy! Pokażemy, że festiwal żyje, mimo tak wielu odwołanych dużych imprez.

Festiwal, który na dobre zakorzenił się na płockiej plaży i w kulturalnej ofercie miasta, od lat realizuje misję we współpracy z fundacją DKMS. Szukają kolejnych genetycznych bliźniaków. W dodatku z powodzeniem. – Śmiejemy się, że najwyraźniej jesteśmy w czepku urodzeni. Od ludzi z fundacji wiem, że to ewenement, że na jednej imprezie, praktycznie co roku, znajdujemy dawcę komórek macierzystych. Jak dotąd już sześcioro, a kto wie, może będzie kolejny. To niebywale cieszy, że przy okazji takiego festiwalu można komuś pomóc. Sam jestem dawcą, więc wiem, jakie to jest przeżycie – podkreśla Marcin Siwek, który pomógł chorej kobiecie z Finlandii.

Gratuluje wszystkim nominowanym, sam już dokonał wyboru na kogo zagłosuje. A przy okazji ma pewną prośbę... – Zagłosuję na prof. Magdalenę Król. Trzymam kciuki za szybkie i owocne prace w walce z tym ustrojstwem, jakim jest nowotwór. A jeśli mam okazję, to proszę, aby zamiast głosu na mnie, dokonać wpłaty na rzecz małej Zosi Paczwy, walczącej z SMA1, czyli z rdzeniowym zanikiem mięśni.

***

Wyniki plebiscytu poznamy 18 sierpnia podczas uroczystości w 100. rocznicę obrony Płocka przed bolszewikami.

Płocczanina Roku 2019 wybieramy za pomocą SMS-ów.

Każdy kandydat do tytułu Płocczanina Roku 2019 ma przypisany kod. Aby oddać głos na swojego kandydata, należy wysłać SMS pod numer 886 786 379 (koszt wysłania wiadomości tekstowej SMS określa taryfa operatora), w treści wpisując PR (kropka) kod kandydata, np. PR.7.

Głosowanie SMS-owe trwa do godz. 12 w piątek, 14 sierpnia. Z jednego numeru może zostać oddany tylko jeden głos.

SMS-owe kody kandydatów:

- Beata i Mieczysław Kamińscy – 1 (czyli cała treść SMS-a to PR.1)

- Magdalena Król – 2 (czyli cała treść SMS-a to PR.2)

- Jan Milner - 3 (czyli cała treść SMS-a to PR.3)

- Jacek Ostrowski – 4 (czyli cała treść SMS-a to PR.4)

- Marcin Siwek – 5 (czyli cała treść SMS-a to PR.5)

- Jan Szymański – 6 (czyli cała treść SMS-a to PR.6)

Organizatorami plebiscytu są Agora SA i Urząd Miasta Płocka. W przypadku głosowania SMS-owego administratorem danych (numeru telefonu) jest Urząd Miasta Płocka. Dane te są przetwarzane wyłącznie na potrzeby niniejszego głosowania, zostaną usunięte po wyłonieniu Płocczanina Roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem