P這cki pisarz da si pozna nie tylko w swoim mie軼ie. Jako autor krymina堯w, s造nnej Serii z papug, zyska uznanie wydawc闚, krytyk闚 i czytelnik闚 w ca貫j Polsce. T貫m jego powie軼i jest jak瞠 realistyczny P這ck lat 70. A tury軼i przyje盥瘸j do nas, by p鎩嗆 郵adami g堯wnej bohaterki - mecenas Zuzy Lewandowskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pan Jacek o nominacji do tytułu Płocczanina Roku dowiedział się z naszego internetowego portalu. I jaka była reakcja?

– Zacząłem się śmiać! – opowiada Ostrowski. – Dlaczego? Bo zobaczyłem, że będę o ten tytuł rywalizował z moją własną córką Magdaleną Król! Ale swoją nominacją byłem bardzo zaskoczony. No i nie myślałem nigdy, że z Magdą kiedykolwiek stanę na ringu. Od razu spadły mi rękawice… bo jak tu z nią się boksować, walczyć? Przyznaję jednak, odczułem też zadowolenie, że znów otrzymałem nominację. Bo ja jestem pisarzem, a docenienie kogoś, kto pisze książki, w ogóle literatury, to supersprawa, zwłaszcza kiedy się słyszy, jak mało ludzi czyta. Tymczasem książki wprowadzają do życia wyobraźnię, a wyobraźnia zwłaszcza w dzisiejszych czasach jest narodowi potrzebna jak powietrze. I nie mówię tego tylko pod adresem tych, którzy parają się i interesują polityką, ale także w kontekście koronawirusa, który obecnie determinuje nasze życie na wszystkich płaszczyznach. A tak w ogóle to mamy niezłą zabawę z udziałem w plebiscycie. Właśnie przez tą naszą rodzinną rywalizację. Znajomi z całej Polski telefonują i opowiadają, że losują, czy oddać głos na córkę, czy na ojca.

Jacek Ostrowski nie ma żadnych wątpliwości, na kogo odda swój głos w plebiscycie płockiej „Wyborczej” i Urzędu Miasta.

– Zagłosuję na córkę – stwierdził bez wahania. – Bo nie da się ukryć, że Magda na ten tytuł zasługuje. To, co robi, cała jej praca naukowa jest czymś bardzo ważnym. Walka z rakiem to coś, co zasługuje na najwyższe uznanie i uszanowanie. Choć oczywiście nie umniejszam zasług innych nominowanych.

JAK GŁOSUJEMY?

Płocczanina Roku 2019 wybieramy za pomocą SMS-ów.

Każdy kandydat do tytułu Płocczanina Roku 2019 ma przypisany kod. Aby oddać głos na swojego kandydata, należy wysłać SMS pod numer 886 786 379 (koszt wysłania wiadomości tekstowej SMS określa taryfa operatora), w treści wpisując PR (kropka) kod kandydata, np. PR.7.

Głosowanie SMS-owe trwa do godz. 12 w piątek, 14 sierpnia. Z jednego numeru może zostać oddany tylko jeden głos.

SMS-owe kody kandydatów:

 • Beata i Mieczysław Kamińscy – 1 (czyli cała treść SMS-a to PR.1)
 • Magdalena Król – 2 (czyli cała treść SMS-a to PR.2)
 • Jan Milner - 3 (czyli cała treść SMS-a to PR.3)
 • Jacek Ostrowski – 4 (czyli cała treść SMS-a to PR.4)
 • Marcin Siwek – 5 (czyli cała treść SMS-a to PR.5)
 • Jan Szymański – 6 (czyli cała treść SMS-a to PR.6)

Organizatorami plebiscytu są Agora SA i Urząd Miasta Płocka. W przypadku głosowania SMS-owego administratorem danych (numeru telefonu) jest Urząd Miasta Płocka. Dane te są przetwarzane wyłącznie na potrzeby niniejszego głosowania, zostaną usunięte po wyłonieniu Płocczanina Roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
  Komentarze
  Zaloguj si
  Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem