To małżeństwo uzyskało nominację w plebiscycie płockiej "Wyborczej" i Urzędu Miasta za bardzo udaną rewitalizację podwórka przy swojej kamienicy przy Nowym Rynku 10 i "oddanie" jej wszystkim mieszkańcom, tak by w kawiarence Pierwsza kawa mogli odetchnąć atmosferą jak z włoskiego zaułka. Jak przyjęli wiadomość o nominacji?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Opowiada Mieczysław Kamiński: – Nic jeszcze o tym nie wiedziałem, kiedy zatelefonował Jasio Milner z gratulacjami. Podziękowałem, ale czujnie pytam, za co te gratulacje? On mówi: No jak to, jesteś nominowany do tytułu Płocczanina Roku! Ja na to, że za stary jestem na takie żarty, bo kompletnie nie uwierzyłem, skąd miałbym się spodziewać? A Milner zaklina się, że to prawda, i że on też jest nominowany! Od razu umówiliśmy się na kawę. A ja zadzwoniłem do Beaty, bo akurat była na Kaszubach, i przekazuję nowinę. I co usłyszałem? Nie pajacuj! Żona też nie mogła uwierzyć! Ale tak szczerze – to jest bardzo miłe, sama nominacja daje nam pełną satysfakcję. Byłaby to niezwykła radość, gdybyśmy uzyskali ten tytuł. Choć naszego podwórka nie robiliśmy dla żadnych honorów. Mieliśmy taką ideę, by wytyczyć pewną drogę, marzyliśmy, żeby inni właściciele kamienic poszli naszym śladem i swoje podwórka zamienili w urocze miejsca dla wszystkich płocczan.

Na kogo spośród nominowanych, wyłączając siebie, oddaliby swój głos?

– Na Jaśka Milnera – od razu odpowiada pan Mieczysław. – Bo to jest wdzięczny człowiek, dużej klasy aktywista społeczny, niezmordowany w chęci niesienia pomocy. Ma niesamowitą, społecznikowską duszę.

– A ja na Magdalenę Król, córkę Jacka Ostrowskiego, też nominowanego – mówi Beata Kamińska. – Bo jest kobietą i jako kobieta przekracza bariery zarezerwowane tradycyjnie dla mężczyzn, pokonuje szklany sufit. Kiedy już opracuje tę swoją metodę zwalczania raka, będę jako płocczanka ogromnie z tego dumna.

JAK GŁOSUJEMY?

Płocczanina Roku 2019 wybieramy za pomocą SMS-ów.

Każdy kandydat do tytułu Płocczanina Roku 2019 ma przypisany kod. Aby oddać głos na swojego kandydata, należy wysłać SMS pod numer 886 786 379 (koszt wysłania wiadomości tekstowej SMS określa taryfa operatora), w treści wpisując PR (kropka) kod kandydata, np. PR.7.

Głosowanie SMS-owe trwa do godz. 12 w piątek, 14 sierpnia. Z jednego numeru może zostać oddany tylko jeden głos.

SMS-owe kody kandydatów:

 • Beata i Mieczysław Kamińscy – 1 (czyli cała treść SMS-a to PR.1)
 • Magdalena Król – 2 (czyli cała treść SMS-a to PR.2)
 • Jan Milner - 3 (czyli cała treść SMS-a to PR.3)
 • Jacek Ostrowski – 4 (czyli cała treść SMS-a to PR.4)
 • Marcin Siwek – 5 (czyli cała treść SMS-a to PR.5)
 • Jan Szymański – 6 (czyli cała treść SMS-a to PR.6)

Organizatorami plebiscytu są Agora SA i Urząd Miasta Płocka. W przypadku głosowania SMS-owego administratorem danych (numeru telefonu) jest Urząd Miasta Płocka. Dane te są przetwarzane wyłącznie na potrzeby niniejszego głosowania, zostaną usunięte po wyłonieniu Płocczanina Roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem