Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na skrzyżowaniu Chopina i Bielskiej pieniądze zbierali w czwartek druhowie OSP. Ludzie byli hojni, puszki trzeba było wymienić już z samego rana. – Prawie wszyscy wiedzą, jaki jest cel zbiórki, chętnie wrzucają pieniądze, więc puszka szybko się zapełnia – mówili. Rzeczywiście, najwyraźniej ludzie byli przygotowani, datki wpadały nie tylko w brzęczącej monecie, ale i w szeleszczących banknotach. Piękna jest taka solidarność.

Tu obejrzycie fotogalerię ze zbierania myta

Wszystkie datki zostaną przekazane na bardzo kosztowne leczenie kilkumiesięcznej Zosi Paczwy z podpłockich Niszczyc.

Tymczasem przed nami kolejna akcja charytatywna.

Piszą organizatorzy: „Zosia! Tej małej, dzielnej osóbki nikomu nie trzeba przedstawiać. To ona zawładnęła naszymi sercami. Lecz jak wszyscy wiemy, walczy ona z bardzo ciężką chorobą SMA-1. Rdzeniowy zanik mięśni z dnia na dzień tworzy coraz większe spustoszenie w organizmie dziewczynki. 10 mln złotych. Tyle potrzeba, żeby uratować Zosię. Uratować jej uśmiech, pierwsze kroki, jej dalsze życie”.

 

Dlatego w niedzielę wszyscy zmotoryzowani są zaproszeni po raz kolejny na parking Leroy Merlin.

Początek o godz. 16, kwadrans później wszyscy zrobią 10 pompek, by pobić rekord z poprzedniej imprezy.

A następnie:

16.30 – konkurencja pod nazwą »Kogo więcej«. Przeliczone zostaną osoby przybyłe samochodami i motocyklami. Każda osoba z drużyny przegranej wrzuca 5 zł do puszki.

17 – konkurencja na najgłośniejszy wydech.

17.30 – wspólny przejazd pod teatr (o bezpieczeństwo na trasie zadba policja) i spotkanie z gośćmi specjalnymi – Zosią i najbliższymi jej osobami. Na koniec będzie wykonane wspólne zdjęcie.

Do Płocka mają przyjechać m.in. fani BMW z Kutna. Piszą na Facebooku: „Witam wszystkich fanów BMW. Organizujemy wspólny wyjazd do Płocka, gdzie odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie ciężko chorej Zosi. Nie bądźmy obojętni, każda pomoc jest bardzo ważna. Po co siedzieć przed telewizorem, skoro można komuś pomóc. Liczymy na was i wasze zaangażowanie w tę zbiórkę. Pokażmy, że fani BMW z Kutna nie są obojętni na takie akcje”.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.