W plebiscycie Supermiasta wspólnie wybieramy największe sukcesy 30-lecia samorządu w Płocku. Dziś zamieszczamy ostatnie opinie naszych czytelników i prosimy o ostatnie głosy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najpierw to Wy proponowaliście, zgłaszaliście płockie sukcesy. Spośród nich redakcyjne jury ułożyło listę składającą się z 12 punktów.

Potem wszystko oddaliśmy w Wasze ręce, prosiliśmy też o opinie - przeczytacie je w naszym raporcie . Teraz ostateczny wybór należy już tylko do Was! Głosowanie trwa do czwartku 30 kwietnia do północy.

Głosujcie:

Oto ostatnie opinie

Tadeusz Ferens: – Największym sukcesem było zbudowanie przeprawy mostowej. Dalej widziałbym przebudowę dróg miejskich, zbudowanie nowych szkół i przedszkoli, stadionu lekkoatletycznego, przebudowę rynku Starego Miasta, budowę nowej pływalni. Na wyróżnienie zasługuje praca nad zagospodarowaniem nabrzeża Wisły. Najważniejsza była jednak przeprawa mostowa.

Piotr Krawczyk: – Projekt mostu Solidarności został wykonany przez płocki Budoplan przy udziale projektantów z Serbii, pod kierownictwem zespołu: Józef Krawczyk, Nikola Hajdin, Bratislav Stipanic. Ówczesny prezydent miasta Płocka Mirosław Milewski powiedział: „Budowa przeprawy mostowej jest największą i priorytetową inwestycją Płocka”. Główne przęsło nowego mostu mierzy 375 m i jest największe na świecie w tego typu konstrukcji, tj. moście podwieszanym, z jedną – centralną osią want oraz pylonami kolumnowymi zamocowanymi w pomoście. Zatem nie jest to obiekt nieznany w świecie, a dzięki determinacji mieszkańców i władz miasta, wiedzy i wyobraźni projektantów oraz doświadczeniu wykonawcy możemy być dumni z tej inwestycji. Trwałość obiektu liczona jest na 150 lat, zatem będzie nam służył jeszcze długie lata.

***

Wyniki plebiscytu ogłosimy 8 maja.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem