Mija 30 lat od kiedy powstały w Polsce samorządy. Co się w tym czasie udało? Co okazało się najistotniejsze? Co można uznać za sukces, który w sposób istotny zmienił nasze życie, sprawił, że w swoim mieście czujemy się dobrze?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od kilku tygodni prosimy płocczan, żeby pomogli w tym wyborze. Nasi rozmówcy na podium ustawiają swoje subiektywnie najlepsze typy, zaczynając od tego najważniejszego dokonania.

Raport specjalny –  Supermiasta

Piotr Gryszpanowicz

prezes Towarzystwa Technicznego w Płocku, autor książek o historii drogownictwa w mieście, były dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg

– Oto moja lista najważniejszych sukcesów Płocka w ostatnim 30-leciu:

  1. Most Solidarności. Ten obiekt to prawdziwy przykład, jak fantastyczne efekty daje praca zespołowa, praca ponad podziałami, prowadzona przez osoby z różnych sfer życia: społeczników, inżynierów, ludzi polityki. Zwieńczeniem tej zespołowej pracy było nadanie obiektowi jego nazwy – most Solidarności. Nazwy, która szczególnie w Polsce ma swoją ogromną wymowę.
  2. Szkoły wyższe. Bez takich uczelni jak chociażby płocka filia Politechniki Warszawskiej rozwój Płocka byłby niezwykle utrudniony. Inżynierowie kończący tę szkołę walnie przyczyniają się do rozwoju m.in. infrastruktury naszego miasta. Uczelnie wyższe ponadto dodają miastu prestiżu i dają nadzieję na jego dalszy rozwój.
  3. Rewolucja drogowa. Rozwój infrastruktury drogowej każdego miasta jest elementem nieodzownym dla jego rozwoju. Płocka rewolucja zainicjowana jeszcze w latach 90. XX w. trwa właściwie nieprzerwanie do dziś. Budowa nowych i rozbudowa starych ciągów komunikacyjnych, ale również realizacja wielu inwestycji na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa na ulicach sprawiły, że po Płocku jeździ się dużo bezpieczniej.

A teraz wybierzcie sami – głosujcie!

***

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem