Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pracownicy firmy mówią, że zakupu dokonali w zaprzyjaźnionej hurtowni jeszcze wtedy, kiedy maseczki nie były tak powszechne i obowiązkowe. I tu ciekawostka – uszyła je firma z Radomia, która normalnie zajmuje się… produkcją mebli. Maski mają świadectwo jakości zdrowotnej B-BŻ-6071-0086/20/C. Dlaczego płocka firma postanowiła całkiem za darmo przekazać ich sporą część innym? – To proste, chcieliśmy pomóc tym, którzy z racji swoich obowiązków, pracy są bardziej narażeni na zakażenie niż my – pada odpowiedź.

Do przekazania Invest Bud ma aż 3,5 tys. maseczek i już zaczął je rozwozić. W poniedziałek 400 sztuk dotarło do Hospicjum Płockiego. 600 pracownicy przekazali Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku. – Bo oni prowadzą siedem domów pomocy społecznej oraz dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze – tłumaczą w firmie.

Dziś, w czwartek, darowizna dotarła także do płockiego Urzędu Miasta – 1500 maseczek rozdysponuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ale to jeszcze nie koniec. Paczki po pół tysiąca sztuk są już przygotowane dla strażaków i policjantów. – Przekażemy je w poniedziałek – zapewniają w Invest Budzie.

Miło nam informować, że kolejni ludzie, kolejne firmy tak pięknie zdają egzamin z solidarność międzyludzkiej w czasie, kiedy wszyscy żyjemy w strachu przed koronawirusem. To dodaje optymizmu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.