Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na czym to polega? Nasza czytelniczka tłumaczy: – Salony z branży beauty się jednoczą i przekazują bony na darmowe usługi, które oferują dla kobiet z personelu medycznego w podziękowaniu za ich pracę w walce z epidemią.

Akcja z hasztagiem #Pięknodlabohaterek jest opisana w ten sposób: „A kiedy wszystko się skończy i my powrócimy na nasze stanowiska pracy… zapraszamy na chwilę tylko dla siebie. Zadbamy o Twoje Piękno, oferując wybraną usługę dostępną u nas w gabinecie. W podziękowaniu za waleczne serce w bitwie z COVID-19. Bądź piękna!”.

W tym miejscu warto dodać, że kosmetyczki należą do grupy najbardziej poszkodowanych ekonomicznie przez koronawirusa. Po obowiązkowym zamknięciu salonów urody wiele z nich walczy o przetrwanie bez dochodów. Tym bardziej jest to świetny gest.

W Płocku informacja o akcji rozchodzi się kanałami głównie internetowymi, bo powszechna izolacja nie pozwala na bezpośrednie rozmowy. A mimo to już zgłosiło się 21 chętnych salonów. Są to:

,, .

Jeśli są inni chętni, to mogą się jeszcze zgłosić do końca tego tygodnia. – Przedstawicielką naszego regionu jest Magdalena Lewandowska z salonu Madame. Żeby nie było bałaganu, to do niej mogą się zgłaszać salony chętne oddać bony – przekazuje informację czytelniczka i podaje namiary do Magdaleny Lewandowskiej. Można zatelefonować pod nr. 697 461 279 lub wysłać zgłoszenie mailem: lewandowskam01@gmail.com.

.. .

Wszystkie bony na bezpłatne zabiegi dla medyczek-bohaterek zostaną przekazane pod koniec przyszłego tygodnia na oddział zakaźny szpitala wojewódzkiego. Pracujące tam panie, w zależności od ilości tych bonów, rozdysponują je także dla pracownic innych oddziałów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.