Trwa plebiscyt na największe osiągnięcie w Płocku w okresie 30-lecia samorządów. Dziś prosimy o opinię Adama Struzika.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Raport specjalny - Supermiasta

Do plebiscytu wybraliśmy 12 inwestycji, zdarzeń, zjawisk, które mogły zaistnieć tylko dlatego, że 30 lat temu do życia powołano samorządy i samym mieszkańcom oddano prawo decydowania o tym, co dla ich miejscowości jest najważniejsze. I choć czas szybko zaciera historyczną pamięć i częściej akcentujemy to, co nas wkurza, to osoby, które prosimy o „ustawienie na podium” sukcesów, zgodnie przyznają, że dokonało się ogromnie dużo. A nasze propozycje wprowadzają w konsternację, bo wszystkie wydają się równie ważne.

Adam Struzik

marszałek województwa mazowieckiego

– Ostatnie 30 lat to olbrzymi skok rozwojowy Płocka.

Na pierwszym miejscu postawiłbym zbudowanie całkiem nowego układu komunikacyjnego Płocka, budowę obwodnicy i remont głównych ciągów komunikacyjnych. Było to możliwe po zbudowaniu nowego mostu im. Solidarności. Te dwa zadania postawiłbym wspólnie na pierwszym miejscu.

Na drugim – wyremontowanie i rozbudowę instytucji kultury, miejskich i wojewódzkich, m.in. Teatru Dramatycznego, Muzeum Mazowieckiego.

Na trzecim – kompleksową modernizację i rozbudowę Szpitala Wojewódzkiego, niestety nie znalazła się ona w propozycjach, a ma olbrzymie znaczenie dla miasta i regionu płockiego.

Warto podkreślić, że większość tych znaczących inwestycji powstała przy znacznym udziale funduszy unijnych. Były to setki milionów złotych i bez nich te olbrzymie zmiany cywilizacyjne nie byłyby możliwe.

Tu glosujemy:

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem