Spotkaliśmy się przed komputerami na specjalnym koncercie z cyklu "Muzyczne Poranki".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na facebookowym profilu "Wędrówki po pięciolinii" i na kanale POS na YouTube usłyszeliśmy „Czarodziejską batutę” Zuzanny Niedzielak – muzyka, kompozytora i pedagoga.

Z zapowiedzi: „Propozycja POS skierowana jest do całych rodzin, choć w szczególności do najmłodszych melomanów. Będzie to wersja koncertowa bajki, której premiera odbyła się 29 maja 2015 roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Opowiada ona o tym, jak na początku muzycznego panował chaos, instrumenty kłóciły się, aż pojawiła się piękna wiolonczela, w której zakochał się fagot. Od perkusji dostali w prezencie czarodziejską różdżkę, która pogodziła wszystkie instrumenty i wprowadziła harmonię”.

 

Płocka Orkiestra Symfoniczna swoją działalność w internecie wznowiła już w piątek cyklem „POS Kameralnie, czyli koncerty kameralne muzyków naszej orkiestry”. Wystąpili Dagmara Dąbkowska – I skrzypce, Piotr Kelm – II skrzypce, Marek Chojnacki – altówka, Katarzyna Beresińska – wiolonczela. Zagrali m.in. Serenadę Eine Kleine Nachtmusik, Wiosnę Vivaldiego, Humoreskę Dvoráka.

Z kolei w sobotę o historii POS, początkach jej organizacji i pracy administracji opowiedziała Anna Żółtowska, główna księgowa w latach 1977-2007.

Program na kolejne dni:

 • poniedziałek, 23 marca – z historii POS, nagranie będzie dostępne od godz. 7.30,
 • wtorek, 24 marca – z historii POS (od 7.30); fragment koncertu „100. rocznica urodzin Andrzeja Panufnika” (od 19),
 • środa, 25 marca – z historii POS: opowiada Hanna Witt-Paszta, dyrektor POS w latach 1991-99 (od 7.30),
 • czwartek, 26 marca – z historii POS (od 7.30),
 • piątek, 27 marca – z historii POS (od 7.30); POS Kameralnie, (od 19, propozycja zostanie określona w najbliższych dniach).
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Świetny pomysł!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0