Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

...roszadach kadrowych u piłkarzy ręcznych:

– Na dziś nie rozważamy zaproponowania nowej umowy Ondrejowi Zdrahali. Ponadto mogę potwierdzić, że nie przedłużę umowy z Jerko Matuliciem i Mateuszem Piechowskim. Ci zawodnicy wiedzą już o tym. Na tych dwóch pozycjach szukamy wzmocnień i prowadzimy negocjacje z kandydatami.

Czy są to Patryk Mauer, Krzysztof Komarzewski i Abel Serdio?

– Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Wszystkie rozmowy są objęte w pewnym sensie tajemnicą handlową. Oprócz nas do stołu siada również druga strona, która chciałaby zadbać o medialny spokój.

...dokończeniu sezonu:

– Superliga może podjąć decyzję, że rozstrzyga sezon sportowy na podstawie rozegranych 24 serii. Wówczas gorszym bilansem bramek przegrywamy z kielczanami i zajmujemy drugie miejsce. Trudno mi w tej chwili dyskutować, czy byłoby to dobre, czy złe. Z punktu widzenia naszych finansów, byłoby to rozwiązanie możliwe do zaakceptowania przez nas. Niemniej w sporcie wszystko powinno się rozgrywać na boisku i jako klub chcielibyśmy mieć szansę zagrania jeszcze o złoty medal.

...sytuacji finansowej klubu w obliczu koronawirusa:

– Jest pod kontrolą. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym sponsorem generalnym PKN Orlen. Jednocześnie analizujemy wszystkie obszary naszego budżetu pod względem przychodów i kosztów. Oczywiście, w związku z brakiem meczów ponosimy mniejsze wydatki, ale jednocześnie nic nie zarabiamy. Nie jest jednak tak, że to nam się fajnie bilansuje i że możemy spać spokojnie.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.