– Nie mamy zgłoszeń od wykonawców, żeby jakakolwiek inwestycja była opóźniona – podkreśla Nowakowski. – Jeśli dotrą do nas informacje, że ze względu na epidemię koronawirusa firmy nie wyrobią się w czasie, wówczas będziemy reagować i rozpatrywać problem.
Póki co, miasto ogłasza kolejne postępowania przetargowe. – Niektóre terminy otwarcia ofert są na prośbę firm wydłużane – dodaje prezydent Płocka. – Tak będzie np. z przedłużeniem ulicy Przemysłowej do granic miasta. Za moment oddamy wyremontowaną ulicę Maneżową. Wybraliśmy już wykonawcę remontu ul. 3 Maja [chodzi o odcinek tej ulicy od ronda na skrzyżowaniu z łącznikiem prowadzącym w kierunku al. Jachowicza do al. Kilińskiego – red.].
Dziennikarze pytali, czy epidemia nie zagrozi realizacji największej inwestycji w Płocku – stadionu Wisły.
– Stadion jest obecnie na etapie projektowania – tłumaczył Nowakowski. – Firma ma na jego wykonanie siedem miesięcy, licząc od 7 marca. Planujemy w tym czasie, po zakończeniu rozgrywek ligowych w czerwcu lub lipcu, rozpocząć prace rozbiórkowe przynajmniej na jednej trybunie.
Prezydent poinformował, że została już wybrana firma, która zbuduje wiadukt łączący ul. Norbertańską z drogą prowadzącą do zoo. Wykona go gdańska spółka Polwar za 8 mln zł.
– Wiadukt będzie obiektem jednoprzęsłowym o całkowitej długości ok. 40 metrów. Stanie na 20 palach, każdy o średnicy 1,5 m. Będzie miał jezdnię o szerokości siedmiu metrów, dwa pasy ruchu, po 3,5 metra szerokości każdy, a także chodnik oraz drogę rowerową – jedno i drugie o szerokości 3 metrów – przedstawiał Nowakowski. – Nie zabraknie barier, poręczy oraz oświetlenia. Pod obiektem znajdzie się sieć kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągowej, ciepłociągu oraz sieci elektryczne i teletechniczne.
W przypadku innych inwestycji:
-- Urząd Stanu Cywilnego – jest obecnie przygotowywany przetarg na budowę obiektu, w którym docelowo będzie archiwum
-- Miejskie Przedszkole nr 17 (przy ul. Kossobudzkiego) – wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na jego budowę. Będzie to zadanie na lata 2020-2021
-- aquapark – dalej trwa dialog konkurencyjny. Teraz – ze względu na ograniczenie spotkań – jest utrudniony
-- budowa kamienicy przy ul. Kaczmarskiego, w której znajdzie się 20 mieszkań i siedem lokali usługowych, również idzie zgodnie z planem. To inwestycja Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.
Czy miasto planuje uruchomić programy lokalnego wsparcia dla małych i średnich firm, które na skutek epidemii mogą ucierpieć?
– Czekamy na rządowy program wsparcia dla całej polskiej gospodarki – odparł Nowakowski. – Zobaczymy, jakie to będą propozycje. My, ewentualne prośby np. o zwolnienie z pewnych opłat będziemy rozpatrywać indywidualnie, biorąc pod uwagę, jakie straty firma poniosła. Jeśli jednak przedsiębiorcy mają pomysły, jak możemy im pomóc, to proszę dać znać. Kontaktami z przedsiębiorcami zajmuje się wiceprezydent Płocka Jacek Terebus.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze