W środę podczas konferencji prasowej minister kultury Piotr Gliński poinformował, że w związku z zagrożeniem koronawirusem od czwartku zostają zamknięte instytucje kultury. Nie pójdziemy więc do kina, teatru, muzeum czy galerii sztuki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

POKiS

W związku z tą decyzją zostaje odwołany piątkowy koncert zespołu Rita Pax w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. – Pozostajemy w kontakcie z zespołem. Mamy nadzieję, że uda się ten koncert zorganizować w innym terminie. Wiemy jednak, że nie będzie to takie proste, bo po pierwsze mamy dość duży tłok w kalendarzu, a po drugie również artyści, których koncerty zostały właśnie odwołane, będą swój grafik układać na nowo – mówi dyrektor POKiS-u Radosław Malinowski.

Osobom, które kupiły już bilety na koncert, zostaną oczywiście zwrócone pieniądze. Jak podaje dyrektor, większość osób kupiła je przez internet. I one nic nie muszą robić. Pieniądze zostaną zwrócone na ich konto. A jeśli ktoś kupił bilet w POKiS-ie, może go zwrócić przez miesiąc po planowanym terminie imprezy, a więc do 13 kwietnia.

Na razie instytucje kultury mają być zamknięte do 25 marca. Jak powiedział nam Radosław Malinowski, liczy się z tym, że ten czas może zostać przedłużony i będzie trzeba odwołać następne koncerty. Na 29 marca jest planowany występ Mary Komasy. – W zależności od rozwoju sytuacji bierzemy też pod uwagę, że odwołać będzie trzeba również Jarmark Tumski. Jest to impreza, na której mamy duże skupisko ludzi. Jeśli więc wirus będzie się rozprzestrzeniać, to pewnie nie będzie wyjścia.

Zostają też odwołane wszystkie zajęcia dla dzieci.

Teatr Dramatyczny

Wszystkie spektakle teatralne, zarówno te rodzime jak i gościnne, odwołał Teatr Dramatyczny. Ci, którzy kupili bilety, mogą albo wybrać inny termin, albo odebrać pieniądze. Zwrot będzie jednak możliwy dopiero po wznowieniu działalności teatru. A to dlatego, że do tego czasu nieczynna będzie jego kasa. Można się natomiast kontaktować z biurem obsługi widza: 24 262 48 40, 24 266 38 08; 24 266 38 17 (w godz. 8-15), biuro-widza@teatrplock.pl.

A co z premierą sztuki „Widok z mostu", która jest planowana na 28 marca?

– Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że spektakl jest właściwie przygotowany. Jeżeli czas zawieszenia działalności instytucji kultury nie zostanie wydłużony, premiera odbędzie się zgodnie z planem – odpowiada kierownik działu promocji i marketingu Leszek Skierski.

Płocka Orkiestra Symfoniczna

Symfonicy odwołują koncert „Na dwa fortepiany", który miał się odbyć w piątek 20 marca.

– Spodziewaliśmy się tego. Dziś trudno powiedzieć czy te działania są słuszne, czy nie. Ale musimy je uszanować – mówi dyrektor POS Adam Mieczykowski. – Nam jest oczywiście szkoda tego koncertu, dużo pracy włożyliśmy w jego przygotowanie. Mamy jednak nadzieję, że zagramy go w innym terminie, jeszcze w tym sezonie.

Mieczykowski dodaje, że Orkiestra musi przeorganizować pracę, a także zastanowić się co z przygotowaniami do kwietniowych koncertów.

Zwrotu biletów można dokonać w kasie biletowej POS na podstawie dowodu zakupu (od poniedziałku do piątku w godzinach 12-15) lub poprzez serwis bilety24.pl, jeśli bilet został kupiony online. Kontakt telefoniczny pod numerami: 364 10 85, 539 522 037.

POS dodatkowo informuje:

 • 12-13 marca – audycje umuzykalniające zostają odwołane;
 • 15 marca – „Wędrówki po pięciolinii” – koncerty zostaną przeniesione na inny termin, bilety zachowują ważność;
 • 16-17 marca – koncerty kameralne szkolne zostają odwołane;
 • 20 marca – koncert „Na Dwa Fortepiany” zostaje odwołany;
 • 23 marca – audycje umuzykalniające dla żłobków w Płocku zostają odwołane.

Nieczynne dla zwiedzających będą też płockie muzea i Płocka Galeria Sztuki.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem