To będzie już 17. Polonez Maturzystów. Kto go zatańczy, temu w maju na egzaminie dojrzałości będzie sprzyjać powodzenie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dlatego zapraszamy was, drodzy maturzyści, we wtorek o godz. 11.45 przed ratusz, by kwadrans później, zaraz po płockim hejnale, rozpocząć ten tradycyjny staropolski taniec.

Dodajmy, że polonez to taniec narodowy, nazywany także chodzonym, wolnym, łażonym lub polskim, jego tradycja wywodzi się z XIX wieku. W dzisiejszych czasach kojarzy nam się głównie ze studniówkami, właściwie nie wyobrażamy sobie bez niego tych imprez.

Płocki Polonez Maturzystów co roku organizuje „Gazeta Wyborcza Płock”. Tym razem będzie to już 17. jego edycja. Poprowadzą go maturzyści i wodzirej z zespołu Dzieci Płocka. Jak zwykle honorowym patronatem objął naszego poloneza prezydent Płocka.

Na zakończenie poloneza zrobimy wspólne zdjęcie - plakat z płockimi maturzystami w roli głównej opublikujemy w "Wyborczej" w piątek, 28 lutego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem