O czym zapomnieliśmy? Teraz Wy podpowiedzcie: listy@plock.agora.pl.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Płocka? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter

Godz. 10

Urząd miasta organizuje konferencję prasową na temat trzeciej edycji hackathonu (23-24 listopada). Tak zaprasza dziennikarzy: „Dwie pierwsze edycje tego przedsięwzięcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, pierwsze aplikacje są dziś rozwijane z podmiotami komercyjnymi lub czekają na publikację w internetowych sklepach. Dlatego warto hackathon organizować dalej. I z tego też powodu zapraszamy na konferencję prasową poświęconą trzeciej edycji maratonu dla programistów”.

Co to jest Hackathon City Coders Płock? „To wyjątkowe, bezpłatne wydarzenie dla wszystkich pasjonatów programowania (…). To szansa dla młodych programistów na wprowadzenie w życie swoich pomysłów i próbę zmierzenia się z realnymi problemami pod opieką mentorów. Wykorzystując otwarte bazy danych, które udostępnia UM Płock, uczestnicy mają unikalną okazję stworzenia aplikacji, która podniesie komfort życia mieszkańców, a także usprawni komunikację z Urzędem” – piszą organizatorzy.

Tak było rok temu:

 

Godz. 17

Spotkanie z X Muzą – film „Podły, okrutny, zły” (USA 2019), reż. Joe Berlinger, w rolach głównych: Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario, Jim Parsons. Miejsce: Dział Zbiorów Audiowizualnych Książnicy Płockiej (Biblioteka Muzyczna, ul. Kościuszki 3c, tel. 24 268 00 45).

Z zapowiedzi: „To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny czy podły, okrutny, zły? Los Bundy’ego śledzi cała Ameryka – to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?”.

 

Godz. 19

Film „Niezatapialni” (Belgia, Francja 2018), reż. Gilles Lellouche. Miejsce: Kino za Rogiem (POKiS, ul. Jakubowskiego 10). Bilet: 5 zł – ulgowy, 8 zł – normalny. Z zapowiedzi: „Pokrzepiająca i pełna humoru opowieść o kilku mężczyznach po czterdziestce, którzy w ramach walki z kryzysem wieku średniego tworzą pierwszą męską drużynę pływaków synchronicznych”.

 

Kierowcom przypominamy, że...

... został właśnie zamknięty fragment Grabówki - między skrzyżowaniami z ulicami ks. Niedzielaka i Gościniec.

Drogowcy zamknęli fragment Grabówki. Będą budować ścieżkę rowerową i nie tylko

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem