Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Kliknijcie w zdjęcie, by obejrzeć całą fotogalerię

Już 13. rok z rzędu wyrzucali wypalone znicze, usuwali liście i gałęzie z nagrobków i ich otoczenia. W sumie posprzątali ok. 20 grobów – tym razem dobry uczynek spełniła klasa 1LA3 („3” wskazuje, że to liceum trzyletnie, czyli dla absolwentów gimnazjów).

– Młodzież bardzo pozytywnie zareagowała, kiedy zaproponowałem jej udział w sprzątaniu. Część już znała akcję „Ratujmy Płockie Powązki”, pozostali mieli okazję się o niej dowiedzieć – mówi wychowawca klasy, historyk Piotr Serwatkiewicz, pomysłodawca porządkowania zabytkowych nekropolii i wieloletni kwestarz. – Dołączył do nas prezes stowarzyszenia Starówka Płocka Jerzy Skarżyński, by opowiedzieć o tych płocczanach, których groby zostały do tej pory odrestaurowane w ramach akcji. Młodzi słuchali go z wielkim zaciekawieniem.

Dodajmy, że ich starsi koledzy z VII LO w przyszły weekend będą kwestować na cmentarzach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.