Tak jak w poprzednich latach nabożeństwo przygotowały parafie św. Bartłomieja (fara), św. Maksymiliana Kolbego (Górki) i św. Zygmunta (katedralna).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jego uczestnicy wzięli najpierw udział w mszy św. w farze, potem przeszli – ze świecami, zniczami w dłoniach – przez Stary Rynek, Grodzką, plac Narutowicza, Tumską do katedry. W tym roku modlili się za prześladowanych za wiarę chrześcijan na całym świecie.

Tu obejrzycie wszystkie zdjęcia

W piątek Droga Krzyżowa przeszła też ulicami Skarpy, brał w niej udział bp Mirosław Milewski.

Z kościoła Dobrego Pasterza wyruszyła również Ekstremalna Droga Krzyżowa. Pisaliśmy o niej tu: Ekstremalna Droga Krzyżowa. 40 kilometrów, w nocy, samotnie i w milczeniu

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W czasach, gdy Kościół miał odwagę i wstawiał się za ludźmi pracy, a kazania były inspiracją dla wielkiego ruchu jakim BYŁA "s" świątynie pękał w szwach od wiernych. Obecnie myśli Tischnera czy odwaga Popiełuszki zostały zastąpione świeceniem motocykli i 40 kilometrowymi maratonami. Kiedyś na Jasną Górę jeździli maturzyści a teraz narodowo-faszystowskie bojówki.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ciemnota promuje swoje obrzędy
  już oceniałe(a)ś
  1
  0