Pierwsza z fotowystaw została otwarta w zoo. Jej autorem jest duński biolog Carsten Egevang. Prezentuje naturę Grenlandii oraz życie jej mieszkańców. [TEKST Z 2019 R.]
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

35 zdjęć można oglądać w pawilonie herpetarium do 1 marca.

– Grenlandia to dla większości Polaków kraina daleka i egzotyczna. Fotografie Carstena Egevanga stały się inspiracją do zwrócenia uwagi na charakter i urodę tej największej wyspy świata. Przedstawiają codzienne życie Inuitów z surową naturą w tle. Obrazy z wypraw psimi zaprzęgami, polowań na kajakach czy połowów ryb dają szczególne świadectwo tradycji, która spotyka się dzisiaj z nowoczesnością – mówią organizatorzy Festiwalu Zorzy Polarnej.

Fot. Magdalena Kowalkowska

Carsten Egevang został utytułowany m.in. nagrodą BBC dla najlepszego fotografa roku dzikiej przyrody. Jest właścicielem największej grenlandzkiej agencji fotograficznej, naukowcem, doktorem biologii arktycznej Uniwersytetu w Kopenhadze.

Tu obejrzycie więcej zdjęć

Również we wtorek i także w zoo odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne „Dzień Niedźwiedzia Polarnego”.

Fot. Magdalena Kowalkowska

A już w piątek kolejna wystawa zdjęć, tym razem w Domu Darmstadt na Starym Rynku, początek o godz. 18. Jej autorami są Emilia, Marta i Dariusz Schmidtowie, organizatorzy festiwalu. Od 13 lat podróżują po Skandynawii, szczególnie cenią wyprawy do Laponii. Dariusz Schmidt zapowiada: – Na wernisażu oprócz zdjęć usłyszycie unikatowe komentarze, opowieści z nutką nostalgii, ale i żartu. Całości towarzyszyć będą filmy o zorzy polarnej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem