Zabiegi kosmetyczne, mierzenie ciśnienia, składanie samolotów, a do tego koncerty i pokazy taneczne młodych artystów - to właśnie w płockiej hali sportowo-widowiskowej Orlen Arena bije serce płockiej WOŚP. Tu też są liczone pieniądze zebrane w całym Płocku. Na godzinę 16 na koncie akcji jest już ponad 77 tys. zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tłum płocczan zjawił się w Orlen Arenie już przed południem – wszyscy z dumnie reprezentowanymi czerwonymi serduszkami. Chętnie korzystają z przygotowanych atrakcji, słuchają koncertów, oglądają taneczne pokazy. I co najważniejsze – wrzucają datki do puszek.

„Gazeta Wyborcza” też włącza się w pomoc. Całkowity dochód z puszki przekazany zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – https://www.siepomaga.pl/wospgw

– Trzeba samemu pomagać, ale też uczyć tego dzieci – mówi pani Dorota, która do hali przyszła z mężem i dwójką małych dzieci. Jej kilkuletnia córka Emilia całą zawartość skarbonki przekaże na Orkiestrę. – Część wrzuciła na stoisku z malowaniem buziek, a za część kupiła pluszowe serduszka. Cieszy się, bo wie, że te pieniądze pójdą dla dzieci.

W Orlen Arenie kilka stoisk przygotowali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Studentki trzeciego roku kosmetologii za datki do puszki wykonują zabiegi kosmetyczne dłoni: peelingi, maseczki. Obok przyszłe pielęgniarki mierzą ciśnienie i uczą na fantomach, jak badać piersi.

Są też dmuchany plac zabaw i stoiska dla dzieci. W jednym z nich maluchy malują albo wyklejają serduszka. Na innym – przygotowanym przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej – składają modele samolotów. Sporo dzieciaków ustawia się do malowania twarzy. W najróżniejsze zwierzątka zmienia dzieci Andżelika Stawicka – wizażystka z „Dobierz kosmetyk”.

Zapisz się za darmo do newslettera płockiej „Gazety Wyborczej”. Będziesz dostawał najważniejsze artykuły w jednym e-mailu: wyborcza.pl/newslettery

– Od lat wspieram WOŚP, wrzucając pieniądze do puszki – mówi Stawicka. – Jestem z zawodu farmaceutką i wiem, jak ważny jest sprzęt, który Orkiestra co roku kupuje dla szpitali. W tym roku chciałam zrobić coś więcej. Dlatego przygotowałyśmy stoisko z malowaniem twarzy. A o 18.30 zapraszamy na pokaz mody dziecięcej. Młodzi modele będą ubrani w stroje w barwach WOŚP, a więc czerwonym, białym, żółtym z domieszką czarnego.

Jak co roku jest stoisko Płockiej Grupy Fotograficznej, która proponuje zrobienie zdjęcia w najróżniejszych okryciach głowy – kapeluszu kowbojskim czy sombrero.

Wiele dzieje się na scenie. Były już pokazy taneczne. Teraz można podziwiać wokalne popisy młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury i Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. A będą jeszcze m.in. występy cheerleaderek, koncert Michała Szczygła, zespołu 4 Dreamers. O godz. 20 „Światełko do nieba”, czyli pokaz laserowy. Po nim odbędzie się potańcówka dla seniorów.

Do Orlen Areny cały czas przychodzą z zapełnionymi puszkami wolontariusze. W górnej części hali trwa ich skrupulatne liczenie. Sztab WOŚP na bieżąco podaje, ile udało się zebrać w Płocku. Na koncie jest już ponad 77 tys. zł [stan na godz. 16].

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem