...pod takim hasłem przed południem przed Orlen Areną [tu mieści się sztab płockiej WOŚP] spotkali się fani biegania i spacerów z kijkami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Celem zawodów, organizowanych po raz trzeci, była zbiórka funduszy w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Ci, którzy zdecydowali się pobiec, mieli do pokonania dystans 3 km. A ci, którzy woleli maszerować – dla nich został zorganizowany pokaz prawidłowej techniki nordic walkingu połączony z rozgrzewką prowadzony przez certyfikowanego instruktora – trzy okrążenia wokół Orlen Areny.

Każdy uczestnik na mecie dostał ciepły posiłek, a także okolicznościowy medal.

„Gazeta Wyborcza” też włącza się w pomoc. Całkowity dochód z puszki przekazany zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – https://www.siepomaga.pl/wospgw

Od południa płocki sztab WOŚP co godzinę podaje, ile udało się zebrać pieniędzy. Po pierwszym meldunku w południe było 11 tys. 984 zł i 77 gr, dwie godziny później - 40 tys. 603 zł i 29 gr. Stan konta na godz. 15 wynosił już 64 tys. 158 zł i 57 gr.

Zapisz się za darmo na newsletter płockiej „Gazety Wyborczej”. Będziesz dostawał najważniejsze artykuły w jednym e-mailu: wyborcza.pl/newslettery

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem