W podpłockiej miejscowości znów zrobiło się gorąco, najpierw za sprawą sześciorga piąto- i szóstoklasistów i ich nauczyciela angielskiego Sławomira Chwiałkowskiego. Już przed ósmą rano stawili się ze skarbonkami przed kościołem św. Marcina, byli tam aż do południa. Ludzie nie przechodzili obojętnie, wolontariusze musieli się spieszyć, by zdążyć z przyklejaniem na kurtki orkiestrowych serduszek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

WOŚP 2019 w Płocku –  serwis specjalny

Ryszard Zabielski prowadzi w pobliskich Łagiewnikach firmę Zamet, co roku wspiera Orkiestrę, zasilając skarbonki młodych mieszkańców Słupna. Przeważnie „łapał” ich przed miejscowym sklepem, ale tym razem klops – niedziela niehandlowa.

Ryszard Zabielski i wolontariusze
Ryszard Zabielski i wolontariusze  -

Znalazł oczywiście wolontariuszy pod kościołem i każdego z nich, po kolei, obdarował banknotem. – To już taka moja tradycja, skoro mogę sobie na to pozwolić, wspieram WOŚP – mówił.

Tu znajdziecie jeszcze kilka innych zdjęć

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Słupnie i ich nauczyciel Sławomir Chwiałkowski
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Słupnie i ich nauczyciel Sławomir Chwiałkowski  -

A Sławomir Chwiałkowski dodawał, że część starszych wolontariuszy – z ósmych klas podstawówki i trzeciej gimnazjum – pojechało kwestować do Płocka.

Wszyscy spotkają się po południu w szkole, gdzie odbędzie się wielkie liczenie zawartości skarbonek. Początek imprezy o godz. 15 (pół godziny wcześniej zaplanowano jeszcze bieg dla Orkiestry)...

...w programie loterie fantowe, pokazy pierwszej pomocy, stoiska cukiernicze, rzemieślnicze i atrakcje dla dzieci. I atrakcyjne licytacje, m.in.:

 • zestawu kalendarzy limitowej serii Grupy Sportowej Orlen z najlepszymi polskimi lekkoatletami, z Anitą Włodarczyk na czele,
 • kurtki rajdowej Orlen Teamu,
 • płyt gości Zajazdu Mazowsze: Cugowskich, Artura Andrusa, Urszuli,
 • dwóch sędziowskich koszulek międzynarodowego arbitra piłkarskiego Szymona Marciniaka,
 • dwóch eleganckich smokingów i gustownego garnituru,
 • oficjalnej piłki reprezentacji Polski w siatkówce z autografami mistrzów świata,
 • publikacji „Niepodległa 1918” wydanej przez Fundację Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości,
 • dwóch archiwalnych kompletnych wydań „Gazety Wyborczej” z 1989 r.: nr 8 (na dwa tygodnie przed wyborami) i 32,

O godz. 18 wystąpi gwiazda wieczoru Magda Femme.

Organizatorzy finału w Słupnie zapowiadają też: „Po raz pierwszy w tym roku w Słupnie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie będzie strzelania z rakiet. Idziemy z duchem czasu w trosce o naszych czworonożnych przyjaciół. W ten sposób wspólna zabawa będzie może być przyjemna nie tylko dla nas, ale i również dla naszych zwierząt. Ale nie oznacza to, że nie będzie światełka do nieba”.

***

„Gazeta Wyborcza” też włącza się w pomoc. Całkowity dochód z puszki przekazany zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – https://www.siepomaga.pl/wospgw

***

Zapisz się za darmo do newslettera płockiej „Gazety Wyborczej”. Będziesz dostawał najważniejsze artykuły w jednym e-mailu: wyborcza.pl/newslettery

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem