Mowa o najmłodszych grupach płockiego Studia Tańca Show Time. Cztero-, pięciolatki i ich nieco starsi koleżanki i koledzy przygotowywali się do swojego debiutu od kilku miesięcy i wreszcie w sobotę dali prawdziwy pokaz tańca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

WOŚP 2019 w Płocku - serwis specjalny

Obejrzyjcie galerię zdjęć z Wisły

Janek Serwatkiewicz ma 5,5 roku i od września cotygodniowe spotkania z książkami i z rówieśnikami w Chotomku dzieli z zajęciami w Show Time. Opowiada, że podoba mu się i tu, i tu, z dumą pokazuje jeden z nowszych nabytków – czarny T-shirt z nazwą swojej szkoły tańca.

Nie ma wątpliwości, że będzie chciał kontynuować swoje taneczne hobby jako zerówkowicz i uczeń podstawówki. Sobotni układ jako pierwsi mogli obejrzeć jego rodzice i dziadkowie – przygotowywał się do występu również w domu, wykorzystując przerwy między graniem w Minecrafta i Robloxa :)

Kolejni tancerze z Show Time (byli wśród nich zwycięzcy ogólnopolskich turniejów) prezentowali to coś hiphopowego, to taniec towarzyski, z zapartym tchem przyglądali się im rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Wypełnili całą przestrzeń między sceną a sklepem Piotr i Paweł, obstawili barierki na całej ich długości na pierwszym piętrze galerii.

Oczywiście występ Show Time był jednym z wielu punktów sobotniej imprezy w Wiśle. Można było podziwiać także młodych artystów m.in. z Młodzieżowego Domu Kultury, Miejskiego Przedszkola nr 27 i 31, zespołu Dzieci Płocka, Szkoły Podstawowej nr 8.

A pomiędzy sklepami można było spotkać wolontariuszy z puszkami WOŚP.

***

„Gazeta Wyborcza” też włącza się w pomoc. Całkowity dochód z puszki przekazany zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – https://www.siepomaga.pl/wospgw

***

Zapisz się za darmo do newslettera płockiej „Gazety Wyborczej”. Będziesz dostawał najważniejsze artykuły w jednym e-mailu: wyborcza.pl/newslettery

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem