Licytacje, występy, wyrabianie z gliny, wielu wolontariuszy z puszkami WOŚP i przede wszystkim masa chętnych do zasilenia konta największej charytatywnej akcji w Polsce. Tak już w sobotę w Płocku zaczął się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w galerii Mazovia na Podolszycach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Centrum orkiestrowych wydarzeń mieści się na specjalnie ustawionej scenie przy głównym wejściu. Występują na niej Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, a także grupy taneczne i wokalne z Młodzieżowego Domu Kultury. Między występami prowadzone są licytacje dziecięcych prac plastycznych, które okazują się  chodliwym towarem. Cena wywoławcza 10 zł zawsze zostaje podbita do co najmniej 60 zł. Prym w licytowaniu prac małych artystów wiodą tatusiowie i dziadkowie. Dzieci się cieszą, a puszka WOŚP staje się coraz pełniejsza.

WOŚP 2019 w galerii Mazovia. Obejrzyjcie zdjęcia

Imprezę w Mazovii prowadzą Anna Zołoteńko i Katarzyna Karaśkiewicz z PTV.

„Gazeta Wyborcza” też włącza się w pomoc. Całkowity dochód z puszki przekazany zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – https://www.siepomaga.pl/wospgw

Przy scenie jest stoisko Pracowni Ceramicznej, na której każdy chętny może wyrobić zawieszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z gliny. Pracownia przygotowała też ceramiczne serduszka WOŚP, które w sobotę zostaną zlicytowane. Cena wywoławcza – 10 zł.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra też w Atrium Mosty.Mnóstwo zabawy, pokazy judo. Nie brakowało chętnych na deser z sercem

Po całej galerii krążą wolontariusze. Są wśród nich mniej i bardziej znani płocczanie. Wszyscy mają jeden cel: zebrać jak najwięcej kasy, by wspomóc konto WOŚP. Klienci galerii chętnie wrzucają do puszek.

Zapisz się za darmo do newslettera płockiej „Gazety Wyborczej”. Będziesz dostawał najważniejsze artykuły w jednym e-mailu: wyborcza.pl/newslettery

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem