Ze względu na to, że niedziela, kiedy będzie grać Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jest niehandlowa, galeria Atrium Mosty już w sobotę przygotowała "uwerturę".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Orkiestrowa scena stanęła na pierwszym piętrze. To na niej, już od południa programy artystyczne prezentowali mali artyści z trzech klubów osiedlowych: Kochanowskiego, Dworcowa i Łukasiewicza. Umiejętności wokalne prezentowała młodzież ze Spółdzielczego Domu Kultury; wystąpiły chóry – Jesienny Promień, Serenada.

Były też pokazy młodych zawodników UKS Judo Eljot Płock. Obejrzyjcie zdjęcia

Dla najmłodszych, którzy wpadli ze swoimi rodzicami do galerii po zakupy, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, było m.in. malowanie buziek, konkursów. Do godz. 18 w Atrium Mosty trwa kiermasz na rzecz WOŚP 2019.

Z kolei dorośli chętnie otwierali portfele i wrzucali pieniądze do oklejonych serduszkami puszek. W przerwie między zakupami przysiadali na lody i kawę. W jednym z punktów gastronomicznych, i tylko w ten weekend, mogli kupić deser z sercem, czyli trzy kulki lodów z bitą śmietaną, polewą truskawkową i maślanym ciastkiem w kształcie serca za 10 zł. Jak usłyszeliśmy, całkowita kwota ze sprzedaży tych deserów zostanie przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

***

„Gazeta Wyborcza” też włącza się w pomoc. Całkowity dochód z puszki przekazany zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy -  https://www.siepomaga.pl/wospgw

***

Zapisz się za darmo do newslettera płockiej „Gazety Wyborczej”. Będziesz dostawał najważniejsze artykuły w jednym e-mailu: wyborcza.pl/newslettery

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem