Sala koncertowa szkoły muzycznej pękała w szwach, konieczne były dostawki. Perspektywa świetnej karnawałowej zabawy, a potem już same utwory w wykonaniu Płockiej Orkiestry Symfonicznej i solistów z Teatru Muzycznego "Roma" wprawiały słuchaczy w tak doskonały nastrój, że i przed koncertem, i w przerwie nie szczędzili grosza, wrzucając go do skarbonek WOŚP.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie całą galerię zdjęć >>

Kto nie miał grosza, po raz pierwszy w historii płockich finałów WOŚP mógł – wspierając dzięki temu specjalistyczne szpitale dziecięce – przyłożyć swoją kartę kredytową do „orkiestrowego” terminala.

Zapowiedzi, licytacje, ciekawostki, zdjęcia - zapraszamy do serwisu specjalnego WOŚP 2019

A koncert? Były "Skyfall", "My heart will go on", "Feeling good", "Już nie zapomnisz mnie"... Nasi symfonicy - dyrygował Piotr Sułkowski - i soliści z "Romy": Malwina Kusir i Jan Bzdawka zaprezentowali największe przeboje muzyki filmowej, musicalowej, klasycznej.

Podsumowując - w piątek wieczorem warto było być w szkole przy Kolegialnej i przy okazji nie przejść obojętnie obok kwestujących - w tej roli m.in. szefowa sztabu WOŚP w Płocku Litosława Koper, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej Adam Mieczykowski, długoletni wolontariusz i bohater naszego tekstu w "Magazynie Płock" Andrzej Wojciechowski - czytajcie: Orkiestra na sześć psów, tatę i córkę. Wojciechowscy znów będą zbierać w Płocku na WOŚP. Z radością obdarowywali ofiarodawców sercami - tymi charakterystycznymi, papierowymi, ale także słodkimi, podarowanymi przez Lekkie Ciacho.

***

„Gazeta Wyborcza” też włącza się w pomoc. Całkowity dochód z puszki przekazany zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - https://www.siepomaga.pl/wospgw

***

Zapisz się za darmo do newslettera płockiej „Gazety Wyborczej”. Będziesz dostawał najważniejsze artykuły w jednym e-mailu: wyborcza.pl/newslettery

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem