Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapisz się za darmo do newslettera płockiej „Gazety Wyborczej”. Będziesz dostawał najważniejsze artykuły w jednym e-mailu: wyborcza.pl/newslettery

Wystąpią chóry Ogólnokształcącej i Państwowej Szkoły Muzycznej pod kierownictwem Andrzejka Sitka oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna. Bilety – po 40 zł – do nabycia w kasie POS przy ul. Bielskiej 9/11 i na bilety24.pl.

Nowe profesjonalne klarnety – basowy i komplet B + A wraz z akcesoriami kosztowały prawie 86 tys. zł. Ich zakup dofinansowali Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach programu „Infrastruktura kultury”) oraz Urząd Miasta Płocka.

– Będą miały wpływ na pracę całej orkiestry symfonicznej, poprawią się walory brzmieniowe oraz właściwości intonacyjne zespołu. Zostaną zniesione ograniczenia dotyczące wyboru repertuaru. Tej klasy instrumenty dają możliwość wykonywania prawie wszystkich dzieł muzyki klasycznej, współczesnej i rozrywkowej – informują w POS.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.