Komitety wyborcze do 26 września miały czas, by zarejestrować kandydatów na wójtów, prezydentów i burmistrzów. W Płocku w szranki o urząd prezydenta stają cztery osoby.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czytajcie:

Przedwyborcza debata w hotelu Herman. 'Tak' lub 'nie' - odpowiadają kandydaci na prezydenta Płocka
Przedwyborcza debata w hotelu Herman. 'Tak' lub 'nie' - odpowiadają kandydaci na prezydenta Płocka  TOMASZ NIESŁUCHOWSKI

Przedstawiamy kandydatów na prezydenta Płocka w porządku alfabetycznym.

  1. Z Ruchu Kukiz’15 startuje szef jego płockiego oddziału MACIEJ DĄBROWSKI (52 l.). Jest przedsiębiorcą, mistrzem złotnictwa prowadzącym salon jubilerski Koralik i właścicielem kamienic w rejonie ul. Królewieckiej. A także, od niedawna, prezesem Wielobranżowej Spółdzielni Rzemieślniczej, popularnej Antypodkowy (czytajcie: Płocki Ruch Kukiz '15 przedstawił swoje propozycje dla poszczególnych okręgów).
  2. Polskie Stronnictwo Ludowe reprezentuje TOMASZ KOMINEK (35 l.). Jest szefem klubu radnych PSL w radzie miasta. W 2014 r. dostał się do niej po raz pierwszy. Zawodowo jest dyrektorem płockiej delegatury urzędu marszałkowskiego (czytajcie: Zaskoczenia nie było. Tomasz Kominek kandydatem PSL na prezydenta Płocka).
  3. Kandydatką Prawa i Sprawiedliwości jest natomiast szefowa płockich struktur tej partii WIOLETTA KULPA (44 l.) To również przewodnicząca klubu radnych PiS w radzie miasta, w której zasiada nieprzerwanie od 2002 r. Przed laty była związana z Ruchem Społecznym AWS i Porozumieniem Centrum. Pracuje w PKN Orlen na stanowisku kierowniczki działu sponsoringu społecznego i CSR (czytajcie: PiS prezentuje swoich kandydatów na konwencji w Płocku, Wioletta Kulpa mówi o programie).
  4. Listę kandydatów zamyka obecny prezydent Płocka ANDRZEJ NOWAKOWSKI (47 l.), szef płockiej Platformy Obywatelskiej. Funkcję tę pełni od 2010 r. W latach 2007-2010 był posłem, a wcześniej miejskim radnym. Z zawodu jest nauczycielem języka polskiego (czytajcie: Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej w Płocku. Andrzej Nowakowski przedstawił plan na najbliższych 5 lat).

Swojego kandydata nie wystawił natomiast Sojusz Lewicy Demokratycznej, który do wyborów idzie wspólnie ze stowarzyszeniem TuMy, Partią Zieloni i Klubem Niezależnej Myśli Politycznej.

SERWIS SPECJALNY - Wybory samorządowe 2018

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem