... całkowicie kupiła płocką publiczność. Piątkowy koncert na Starym Rynku był częścią Vistula Folk Festival.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

A jeszcze po południu wydawało się, że całe wydarzenie może się zakończyć frekwencyjną klapą – wszystko przez prognozy pogody zapowiadające na wieczór deszcz. Nic bardziej mylnego – ludzie się nie przestraszyli i wypełnili sporą część Starego Rynku - tu obejrzycie więcej koncertowych zdjęć ("Łał, jakie tłumy!" - skomentował ktoś zdjęcie na Instagramie).

 

Byli wśród nich także inni festiwalowi goście, m.in. z Ukrainy, Węgier. Szczególnie oni dawali przykład, jak dobrze się bawić, niczym na szalonej przedwojennej (bo to zwłaszcza przedwojenne utwory, fokstroty, tanga pokochała Warszawska Orkiestra Sentymentalna) potańcówce.

A co to jest ten „Nikodem”? – czytajcie: Tanga i rumby jak przed wojną...

... i słuchajcie, i oglądajcie – oto filmy ze Starego Rynku:

Vistula Folk Festival

W sobotę w amfiteatrze na koncercie galowym festiwalu wystąpią grupy z Brazylii, Ukrainy, Węgier oraz płocka Wisła. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety po 10 zł można będzie jeszcze kupić w amfiteatrze przed rozpoczęciem wydarzenia.

W niedzielę w katedrze o godz. 11.30 tradycyjnie zostanie odprawiona msza z udziałem grup folklorystycznych, po której artyści w barwnym muzycznym korowodzie przejdą na Stare Miasto. Tam o godz.13 zorganizują oryginalne zabawy folkowe dla mieszkańców miasta.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem