... (były też tzw. loty zapoznawcze) podczas dnia otwartego Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej na lotnisku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie całą galerię zdjęć

Z szybowców były np. jednomiejscowy wyczynowy i produkowany od 1978 r. Jantar oraz Puchatek - do szkolenia podstawowego nowych pilotów. Dumnie prezentowały się samoloty: pochodząca z USA szkoleniowo-turystyczna Cessna, polska wielozadaniowa Wilga i Zliny. Produkcja tych ostatnich ruszyła kilkadziesiąt lat temu w Czechosłowacji. Choćby Zlin 526F jest wykorzystywany do wykonywania akrobacji lotniczej i nauki akrobacji.

Nie nudziły się dzieci, które podziwiały rakiety i samoloty „wyprodukowane” w pracowni modelarskiej i próbowały wielkie dmuchańce. A i starsi zachwycali się akrobacjami spadochroniarzy z grupy Sky Magic i treningami motoparalotniowymi Wojciecha Bógdała.

Chętni mogli też obejrzeć fotowystawę "Płockie skrzydła - 75 lat historii". Na jednym ze zdjęć - pierwsze szybowce: Muchy i Bocian przed hangarem na lotnisku AZM.

Niedziela na lotnisku. Zrób sobie selfie w samolocie!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Może kilka słów o cenach za loty "zapoznawcze". Za te pieniądze to przy odrobinie cierpliwości można polecieć do Gdańska i z powrotem plus nocleg.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0