Z okazji Dni Historii Płocka do miasta przyjechał Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop. Zaczekał, aż zapadnie zmrok. I wtedy zaprezentował widzom opowieść o zaczarowanej jagodzie z oparzeliskowego krzewu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jagoda daje wielką moc, dlatego poszukuje jej dwóch braci... Spektakl nawiązujący do słowiańskich legend idealnie wpisał się w pradawny klimat Dni Historii. No i wyglądał imponująco – przy pomniku Krzywoustego, tuż obok najstarszego płockiego kościoła, płonęły ognie i sypały się iskry...

Obejrzyjcie zdjęcia Tomka Niesłuchowskiego

Niedziela to także dzień atrakcji. Obok katedry na gości czeka miasteczko rycerskie, można zwiedzać mury zamkowe i Małachowiankę. A o godz. 19.30 w amfiteatrze wiankowe obrzędy zaprezentują zespoły folklorystyczne – słynny Śląsk i równie słynna Wisła. Tego wieczora poznamy także laureata plebiscytu Płocczanin roku 2017.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem