Rock Tower to kolejna impreza towarzysząca Piknikowi Europejskiemu, z tym że skierowana bardziej do fanów ciężkich brzmień. Odbędzie się w niedzielę, już po raz dziewiąty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Główną gwiazdą będzie zespół Obscure Sphinx grający muzykę pomiędzy post i doom metalem. Łączy przestrzenne brzmienia, elektroniczne sample z rytmiką ośmiostrunowej gitary i sześciostrunowego basu.

Druga gwiazda to hiszpańska grupa Vendetta F.M. – gra połączenie hardcore’u i metalu.  

Na Rock Tower pojawi się także płocka formacja hard rockowa Waldemort oraz zespół Concatenation, grający thrash/death metal. Zagra też legenda polskiego metalu - zespół Dragon, który istnieje od 1984 r. A na samym początku imprezy wystąpi również lokalna grupa Leshy (doom/post metal), która będzie promować swój debiutancki album „Beyond the Void”.

Niedziela, godz. 16, zielony ogródek MOSiR-u. Bilety po 10 zł do kupienia w bileterii POKiS-u (ul. Tumska 9a) i przed wejściem na imprezę.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem