Uroczystości związane z obchodami Święta Narodowego 3 Maja w Płocku będą miały tradycyjny przebieg. Przed południem zaplanowana jest część oficjalna, a po godz. 12 odbędzie się patriotyczne spotkanie przed ratuszem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Program obchodów

– 9.30 – złożenie kwiatów przed pomnikami marszałka Józefa Piłsudskiego i Władysława Broniewskiego; przemarsz do katedry: pl. Obrońców Warszawy, ul. Kościuszki, pl. Narutowicza

– 10 – msza św. w katedrze w intencji ojczyzny

– 11.30 – uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza; w programie: hymn państwowy, wystąpienie prezydenta Płocka, złożenie kwiatów, strzały na wiwat (Płocka Drużyna Kusznicza i Płockie Bractwo Kurkowe), przemarsz pododdziałów na Stary Rynek

– 12 – patriotyczne spotkanie na Starym Rynku; w programie: przekazanie sztandaru Stowarzyszeniu Jeździeckiemu im. 4. Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej, prezentacja pododdziału, tańce narodowe w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”

– 19 – koncert Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses w katedrze

– 19 – Ogniska Patriotyzmu przy płockich kościołach.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem