Nasz bieg co roku robimy gdzie indziej, ale tu jest chyba najpi瘯niej - u鄉iecha造 si panie z Klubu Rodzic闚 Dzieci z Autyzmem w P這cku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie całą galerię zdjęć

Klub zorganizował bieg już po raz trzeci. Impreza ma dwa cele; po pierwsze jest symbolicznym wyrazem wsparcia dzieci z autyzmem i ich rodzin, także okazją, by każdy chętny dowiedział się nieco więcej o tym zaburzeniu rozwoju. I z większą tolerancją podchodził do dzieci i dorosłych z autyzmem. Drugi cel ma wymiar praktyczny – wpisowe, jakie płacą uczestnicy, przeznaczone jest na turnus integracyjno-terapeutyczny.

Bieg z roku na rok cieszy się większą popularnością, w tym roku na starcie stanęło ok. 260 biegaczy z Płocka i całej okolicy, w tym radni miejscy i prezydent Andrzej Nowakowski, do tego ludzie związani ze sportem i rekreacją, biegacze wyczynowi i ci zupełnie amatorscy. – Dziś nie liczy się osiągnięty wynik – przypominał prowadzący wydarzenie Bogdan Wolny. – Ale to, że wszyscy dziś jesteśmy niebiescy!

Imprezę w tym roku zorganizowano w Osadzie Młynarza w Radotkach, pięknym ośrodku ze starym młynem nad szeroko rozlaną Skrwą. Pięciokilometrowa trasa biegu wiodła nad rzeką, przez most, łąki i las. Było tam naprawdę wspaniale, świeciło słońce, a rzeka błyszczała w jego promieniach. Biegacze musieli zmierzyć się z błotem i piachem (w ub.r. biegli po komfortowej nawierzchni w Parku Północnym w Płocku). Ale i tak uwinęli się błyskawicznie, pierwsi na mecie pojawili się po ok. 20 minutach. Każdy dostał pamiątkowy medal.

W Osadzie Młynarza były występy, zabawy dla dzieci (które przed właściwym biegiem wystartowały w biegu krasnala), szczudlarze, wata cukrowa, mnóstwo niebieskich balonów, motocykliści.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem