Oleje używane przy sprawowaniu sakramentów: chrztu, bierzmowania, święceń i namaszczenia chorych poświęcił w katedrze bp Piotr Libera. W trakcie Mszy Krzyżma, wprowadzającej w obchody Triduum Paschalnego, księża odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie całą galerię zdjęć z katedry

Razem z bp. Liberą mszę koncelebrowali bp Mirosław Milewski i biskup senior Roman Marcinkowski. Kilkuset księży ordynariusz diecezji prosił o świadectwo, zaangażowanie i modlitwę w intencji powołań do kapłaństwa – to w związku z malejącą liczbą kleryków w płockim seminarium duchownym.

Podczas spotkania w opactwie benedyktyńskim zostało ogłoszonych ośmiu nowych kanoników. Jest wśród nich duchowny spoza diecezji płockiej – ks. Marian Ofiara jest proboszczem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie (diecezja toruńska) i kustoszem Sanktuarium Diecezjalnego Błogosławionych Męczenników abp. Antoniego J. Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem