Już 8 kwietnia odbędzie się III Bieg Charytatywny "Razem dla Autyzmu" w Radotkach w gminie Brudzeń Duży. Dorośli pobiegną na dystansie 5 km, a dzieci - 100 metrów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do udziału w tym sportowym wydarzeniu niewątpliwie zachęca malownicza okolica. Radotki znajdują się bowiem na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

"Razem dla autyzmu". To był wspaniały bieg i impreza! - obejrzyjcie ubiegłoroczne zdjęcia z Parku Północnego

Bieg główny, którego trasa wiedzie przez las, będzie liczyć 5 km. Może w nim wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat.

Udział w biegu będzie płatny (40 zł), a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację turnusu terapeutyczno-integracyjnego.

W biegu głównym może wziąć udział 250 osób, zapisy już się zaczęły. Można się zapisać za pośrednictwem strony foxter-sport.pl. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a na mecie – medal.

Organizator, czyli Klub Rodziców Dzieci z Autyzmem zaplanował też liczne atrakcje dla najmłodszych uczestników, m.in. „Bieg Krasnala” na dystansie 100 metrów. Udział mogą wziąć dzieci w każdym wieku. Na mecie otrzymają pamiątkowy medal.

Na koniec zostaną wypuszczone w niebo niebieskie baloniki. Niebieski to kolor symbolizujący solidarność z osobami z autyzmem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem