Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Celem międzyszkolnej rywalizacji było upowszechnianie wzorców profesjonalnego, dekoracyjnego i estetycznego nakrywania stołów, podniesienie poziomu kształcenia zawodowego i wymiana doświadczeń między placówkami.

W konkursie wzięło udział pięć zespołów.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia

Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku, aranżując stół inspirowany baśnią „Piękna i bestia”.

Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Uczniowie wykorzystali akcenty z „Królewny Śnieżki”. Na trzecim znalazł się Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich, którego uczniowie inspirowali się baśnią „Jaś i Małgosia”.

Dwie szkoły otrzymały wyróżnienia: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie („Mała Syrenka”) oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu („Królowa Śniegu”).

Prace konkursowe oceniało specjalne jury. W jego składzie zasiedli: dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Płocku Krzysztof Wiśniewski, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich Ireneusz Szychowski, kierownik hotelu Herman Marek Matusiak, dyrektor generalny hotelu Petropol Wioletta Klekowicka, kierownik Baru Mlecznego Tumska Ariadna Dubińska oraz długoletni menedżer Willi Adriana Aleksandra Stańko.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.