By這 pi瘯nie, wznio郵e, uroczy軼ie. Najpierw zabrzmia Hejna p這cki, a potem doskonale znana melodia z filmowej adaptacji "Pana Tadeusza". Poloneza czas zacz望.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Świetnym wodzirejem – już nie po raz pierwszy – był Jerzy Przybyła, na co dzień instruktor tańca, wspierali go Wiktoria Zdral i Kuba Kwiatkowski, wszyscy z Dzieci Płocka. I Wiktoria, i Kuba też w tym roku zdają maturę – ona w „Jagiellonce”, on – w VII LO. Dziewczynie w pierwszej parze towarzyszył prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który objął organizowane przez „Wyborczą” wydarzenie honorowym patronatem.

Obejrzyjcie ogromną galerię zdjęć...

... i zerknijcie, jak poloneza relacjonowało na żywo radio RPL FM (początek - 10 min 40 sek.):

– Oby ten polonez był dla was pierwszy i ostatni! Zdajcie maturę jak najlepiej, a później podbijajcie Polskę, podbijajcie Europę i świat – zwrócił się prezydent do młodzieży.

A jak się tańczyło maturzystom?

– To było ogromne przeżycie – mówiły dwie Ole, Karolina i Oliwia z Technikum Chemicznego. – Udało nam się nie pomylić. Wiedziałyśmy, kiedy ma być lekki skłon. Po naszej studniówce mamy już wprawę.

– Na początku wkradła się mała dezorganizacja, bo było nas tu dość dużo, ale jak tylko usłyszeliśmy nutę poloneza, to już wiedzieliśmy, co robić. Wyszło idealnie – dodawali Klaudia, Kamila i Radek z III LO.

W piątkowym „Magazynie Płockim” zamieścimy plakat z grupowym zdjęciem maturzystów.

Za pomoc przy organizacji poloneza dziękujemy urzędowi miasta, Płockiemu Ośrodkowi Kultury i Sztuki, zespołowi Dzieci Płocka z jego szefem Tadeuszem Milke na czele, policji, straży miejskiej, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem