... od piątku można oglądać w Płockiej Galerii Sztuki przy ul. Sienkiewicza. Pod względem ilości prezentowanych prac to jedna z większych realizacji w płockiej galerii.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Obejrzyjcie zdjęcia z wernisażu wystawy Józefa Panfila

Wystawa zatytułowana jest „Largo”. Wymagała specjalnego zaaranżowania jej przestrzeni wystawienniczej.

Tytułowe largo – termin zaczerpnięty z muzyki – odzwierciedla nie tylko harmonijną naturę jego dzieł, które rezonują jakimś wewnętrznym cichym dźwiękiem, ale także różnorodność wypatrzonych przez lata kadrów, zakątków, szczegółów świata, z wyczuwalną stałością artystycznego temperamentu. Largo to również tempo, najbardziej odpowiednie dla wszystkich, którzy chcieliby przejść przez życie bez przymusu i pośpiechu.

Autorem prac jest Józef Panfil, który w tym roku kończy 60 lat. Studiował w Łodzi. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki w 1987 roku, zdobywał nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach. Wykładał w WSP w Piotrkowie Trybunalskim, prowadził seminaria z rysunku i malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Brał udział w wielu wystawach indywidualnych m.in. w Nowym Jorku, Bonn, Galerii Heer w Oslo, Państwowej Galerii Sztuki w Toruniu, Galerii Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim, w Muzeum Miasta Łodzi. Jego prace znajdują się w zbiorach licznych galerii sztuki oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i poza krajem.

Wystawę Józefa Panfila można oglądać w Płockiej Galerii Sztuki, ul. Sienkiewicza do 25 lutego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem