Dziesięcioletnia Wiktoria wolontariuszką jest po raz pierwszy. - Moja mama pomaga liczyć pieniądze ze zbiórki i ja też w tym roku chciałam pomóc małym dzieciom - mówiła nam dziewczynka, która czekała z puszką w Orlen Arenie. Przed godz. 16 miała zapełnioną już prawie połowę puszki. Każdy tutaj dumnie nosi na ubraniu czerwone serduszko, a wolontariusze czekają na wszystkich przy najróżniejszych stoiskach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po godz. 15 w Orlen Arenie jeszcze wielkich tłumów nie było, ale właściwie każde z przygotowanych stoisk cieszyło się już zainteresowaniem. Jak co roku można było zrobić sobie profesjonalne zdjęcie przy stoisku Płockiej Grupy Fotograficznej, skorzystać z usług fryzjerskich salonu Martyny Bryk i zrobić się na bóstwo czy nauczyć podstaw pierwszej pomocy. Dzieciaki przez cały czas mogły szaleć na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni z palmami, wziąć udział w zabawach z klaunem, który z balonów wyczarowywał różności, lub zobaczyć z bliska żywe zwierzaki – tuż przy wejściu do Orlen Areny czekała np. zagroda z kozami z płockiego zoo.

Oryginalne i własnoręcznie robione gadżety, takie jak pluszowe serduszka, świecące i migające serduszka (10 zł), baloniki czy koszulki z serduszkowymi motywami (20 zł) sprzedawały wolontariuszki z Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej. Ich stoisko przyciągało wzrok motywem czerwonych serc. – Mamy wiele fajnych rzeczy wykonanych ręcznie przez seniorów, którzy korzystają z zajęć naszego ośrodka. To wszystko można kupić za datek wrzucony do puszki. Bardzo pracujemy, żeby pobić nasz rekord z zeszłego roku, czyli prawie 2 tys. 700 zł. A to jest nasz trzeci finał, jako wolontariuszy – mówiła nam Jowita Kęsicka. Dodawała, że każdy z nich w poprzednich latach też wspierał Orkiestrę Jurka Owsiaka, wrzucając po prostu pieniądze do puszek. Co ciekawe, można było sobie zaprojektować tu własną koszulką, za pomocą specjalnej aplikacji. A panie wolontariuszki wyszywały wybrany wzór na bieżąco.

Ze sceny przed godz. 16 słychać było już rockowe brzmienia lokalnych zespołów. A do Orlen Areny powoli napływali ludzie. Dzieci z daleka pokazywały rodzicom wolontariuszy i ludzi, którzy nosili już czerwone serduszka, by jak najszybciej zdobyć takie samo. Na godz. 18 płocki sztab poinformował, że ma już 143 tys. 300 zł i 31 groszy.

Przypominamy – o godz. 20 w Orlen Arenie będzie „Światełko do nieba”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem