Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak poinformował rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek, nowe samochody zostały pozyskane w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla policji, który zakłada, że 50 procent wartości stanowią fundusze przekazane przez samorządy lub fundacje i stowarzyszenia, natomiast pozostałe 50 procent to fundusze policji. 

Zdjęcia z przekazania radiowozów

Zakup trzech policyjnych samochodów został dofinansowany przez Fundację Orlen Dar Serca, czwarty został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Płocku i Samorządu Gminy Słubice. – Trzy radiowozy trafią do Wydziału Ruchu Drogowego płockiej jednostki i posłużą policjantom, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach – dodaje Krzysztof Piasek. – Dzięki nowym radiowozom policjanci będą mogli skuteczniej dbać o to bezpieczeństwo zwłaszcza w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Prowadzenie pojazdu z niebezpieczną prędkością jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych, w tym również tych ze skutkiem śmiertelnym.

Czwarty radiowóz będzie wspomagał policjantów pełniących służbę na terenie gmin Gąbin i Słubice.

Kluczyki do nowych radiowozów wręczyli starosta płocki Mariusz Bieniek, przedstawicielki Fundacji Orlen Dar Serca – Iwona Tandecka i Wioletta Kulpa oraz wójt gminy Słubice Krzysztof Dylicki.

Kapelan płockiej policji, ksiądz kanonik Jerzy Ławicki, poświęcił nowe pojazdy, które już od piątku wspomagają policjantów w służbie.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.