Płocka Orkiestra Symfoniczna przywitała 2018 rok wspólnie z triem tenorów TRE Voci, czyli Voytkiem Soko, Mikołajem Adamczakiem i Miłoszem Gałajem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sala koncertowa szkoły muzycznej pękała w szwach. Gości, tradycyjnie, witał szef płockiej orkiestry Adam Mieczykowski wraz z małżonką Marią.

Podczas koncertu publiczność usłyszała najpiękniejsze arie operowe i operetkowe. A także pieśni neapolitańskie, szlagiery z list przebojów, a wszystko to w pop-operowej interpretacji. Najbardziej do gustu płockiej publiczności przypadł utwór „Mambo Italiano”, który tenorzy wykonali również na bis.

Obejrzyjcie zdjęcia z sylwestrowego koncertu Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Koncert był muzyczną ucztą ostatniego dnia 2017 roku. Płockimi muzykami dyrygował Tomasz Chmiel, który - jak podkreślali trzej tenorzy - jest ich „tatusiem”. Bo właśnie przy nim śpiewacy debiutowali na scenie dwa lata temu w Krakowie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem