Rok Rzeki Wisły dobiega końca - pora, by go podsumować, a także zastanowić się, co dalej. Minione miesiące pokazały, że mnóstwo ludzi zjednoczyło się wokół idei powrotu na i nad rzekę i wszyscy oni chcą działać dalej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Serwis specjalny "Gazety Wyborczej": Rok Rzeki Wisły 2017

W poniedziałek, 27 listopada, zapraszamy na ogólnopolską konferencję „Obywatele rzeki Wisły” – rozpocznie się o godz. 9.30 w auli LO im. Stanisława Małachowskiego w Płocku. Organizujemy ją razem z Samorządem Województwa Mazowieckiego, współorganizatorem jest fundacja Rok Rzeki Wisły.

Czytajcie: Szczegółowe informacje o konferencji, program

Przewidzieliśmy dwa panele dyskusyjne. Pierwszy to „Wisła znów ożywiona”. Wezmą w nim udział społecznicy, którzy opowiedzą o działaniach w 2017 r., angażowaniu lokalnych środowisk, problemach i korzyściach płynących z ożywiania rzeki i jej brzegów, a także o planach na przyszłość. W drugiej dyskusji – „Rzeka możliwości” – przedstawiciele i prezydenci miast nadwiślańskich będą pytani m.in. o to, jak kreują atrakcyjność rzeki, czy i jak angażują biznes w przedsięwzięcia związane z Wisłą, czy są gotowi współpracować z innymi miejscowościami w zakresie wykorzystania potencjału rzeki.

Wśród zaproszonych jest m.in. senator Jerzy Wcisła, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Rozwoju Dróg Wodnych. Odbędzie się także premierowa projekcja filmu Tadeusza Bystrama nakręconego w tym roku podczas Flisu „Obywatel Rzeki Wisły”.

Dodajmy, że konferencja będzie okazją do nawiązania znajomości z ludźmi z całej Polski, którzy angażują się w wiślane działania. Zapraszamy, rejestracja na pm-plock2.evenea.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem