Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

20-letni Iworyjczyk jest lewonożnym pomocnikiem. Z Wisłą Płock trenował od środy, sparing z Pogonią był dla niego szansą, by przekonać sztab szkoleniowy płockiego zespołu do siebie. Gbizie zagrał całą drugą połowę, zmienił Adama Dźwigałę. I choć ostateczną decyzję podejmą trenerzy, prawdopodobnie Wisła nie zdecyduje się zostawić w swoich szeregach reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

W drugiej połowie na boisku pojawił się obrońca Kamil Sylwestrzak (na zdj. niżej). Dla piłkarza, który przez ostatnie miesiące dochodził do zdrowia po zerwaniu więzadeł przednich, był to pierwszy występ. Zagrał ponad 20 minut.

PIOTR AUGUSTYNIAK

Szansę w tym meczu dostał m.in. czekający na debiut w pierwszym zespole Alan Uryga.

Od poniedziałku piłkarze Wisły rozpoczną mikrocykl treningowy przed czekającym ich 13 października meczem wyjazdowym z Koroną Kielce.

Sparing: Wisła Płock – Pogoń Siedlce 0:0

Wisła Płock: Mateusz Kryczka – Patryk Stępiński (66. Kamil Sylwestrzak), Alan Uryga (60. Igor Łasicki), Damian Byrtek (60. Bartłomiej Sielewski), Arkadiusz Reca – Dominik Furman (46. Damian Szymański), Adam Dźwigała (46. Rabe Ronald Virgil Gbizie) – Jakub Łukowski (60. Nico Varela), Semir Štilić (60. Mikołaj Lebedyński), José Kanté (60. Cezary Stefańczyk) – Kamil Biliński (60. Mateusz Piątkowski)

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.