"W zwi您ku z pojawiaj帷ymi si spekulacjami dotycz帷ymi kontraktu Nemanji Obradovicia z SPR Wis豉 P這ck S.A., niniejszym informuj, 瞠 jako Prezes Klubu wszcz掖em post瘼owanie wyja郾iaj帷e w tej sprawie - czytamy w komunikacie wydanym przez prezesa Sekcji Pi趾a R璚zna Adama Wi郾iewskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

I dalej: „Przede wszystkim zależy nam na szybkim załatwieniu sprawy, przy czym podkreślam, że w żadnym wypadku nie ma mowy o ponoszeniu dodatkowych kosztów ze strony naszego Klubu. Na obecnym etapie nie wykluczam natomiast pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które nie dołożyły należytej staranności przy podpisaniu kontraktu. Dalszych informacji na ten temat będę mógł udzielić dopiero po zapoznaniu się z wynikami postępowania wyjaśniającego”.

Komunikat to wynik doniesień serbskich i macedońskich mediów na temat sporu o serbskiego rozgrywającego Nemanję Obradovicia, który od dłuższego czasu narasta między SPR Wisła a Metalurgiem (w tym klubie Serb grał w poprzednim sezonie).

Serb, który trenuje z Orlen Wisłą, nie zagrał jeszcze w żadnym meczu kontrolnym. Powodem jest spór między Metalurgiem (w tym klubie w poprzednim sezonie występował Obradović) a Orlen Wisłą. Jak informowały serbskie media Metalurg twierdzi, że Obradović nadal ma ważny kontrakt z tym klubem na kolejny rok. I że może odejść do innego klubu z większą sumą odstępnego. Sam zawodnik uważa, że po zakończeniu poprzedniego sezonu, stał się wolnym graczem.

Metalurg żąda od Orlen Wisły rekompensaty w wysokości 50 tys. euro.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem