"Będzie to część ogólnopolskiej ponadpartyjnej, ponadstowarzyszeniowej, itp. akcji. Mieszkańcy dawnej Polski rozpalali świece, aby odpędzić złe moce i groźne zjawiska atmosferyczne takie jak burze. Dziś, gdy nad polskim państwem zbierają się czarne burzowe chmury, a politycy z obozu rządzącego przywołują upiory, które w Europie odeszły wraz z upadkiem totalitarnych ustrojów, nie możemy milczeć" - pisze na Facebooku płocki KOD.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

I on, i pomysłodawcy akcji z Iustitia Polska – „Polish Judges” zachęcają: „Przyjdź! Weź ze sobą świecę! Wesprzyj sędziów! Razem stwórzmy wielki łańcuch światła i czystych intencji!”. Sugerują też, by powstrzymać się od używania znaków i emblematów organizacyjnych.

Miejsce spotkania w Płocku: pl. Narutowicza, przed Sądem Okręgowym; czas: niedziela, godz. 21.

Dlaczego warto zamanifestować?

– Nowa ustawa PiS doprowadza do sytuacji, kiedy to prokurator mianuje sędziów, co jest niedopuszczalne – tłumaczy Krzysztof Łoziński, działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, pisarz, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji. – W tak zorganizowanych sądach, podlegających ministrowi sprawiedliwości, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym – oskarżeni nie mają najmniejszych szans, wymiar sprawiedliwości nie jest już po stronie obywateli. Rewolucja w sądownictwie jest też jaskrawym pogwałceniem prawa europejskiego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Stado baranow..
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Słowa Alberta Einsteina takie aktualne dzisiaj. Idźcie bronić specjalnej kasty, idźcie. he, he
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A kto ich bedzie bronił tych przekupnych skur.........ów.
  @asd asd mgr Ziobro jest wcielonym prawem a poseł Kaczyński chodzącą sprawiedliwością, więc spokojnie można oddać w ich ręce wszystkie instytucje naszego państwa, a wszystko to uwiarygadnia PRL-owski prokurator Piotrowicz - BRAWO!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0