Tak zaczyna się informacja, jaka w piątek została rozesłana do płockich dziennikarzy. Chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki już od poniedziałku będzie śpiewać na Łotwie, w Rydze, podczas trzeciej edycji European Choir Games i Grand Prix of the Nations. Konkurs potrwa do niedzieli 23 lipca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Europejskie Zawody Chóralne to największy tegoroczny konkurs chóralny na naszym kontynencie. Dotychczasowe sukcesy zapewniły płockiemu chórowi możliwość zaśpiewania wśród grupy najlepszych chórów, walczących o Grand Prix Narodów” – czytamy.

Amerykanie pod wrażeniem Vox Singers i ich piosenek [KORESPONDENCJA I FOTO Z MONTEREY]

Tam, gdzie tworzył Dali, dziś śpiewa Vox Singers. I dostaje brawa [KORESPONDENCJA, WIDEO]

Ależ sukces w nocnym finale! Dwa złota dla płockich chórów [WIDEO, FOTO, RELACJA Z USA]

I dalej z informacji o konkursie na Łotwie: „Vox Singers zawiezie do Rygi – tradycyjnie – wyłącznie polskie piosenki. Wśród pięciu konkursowych utworów znalazły się utwory zaśpiewane w maju w Płocku z Krystyną Prońko: »Psalm stojących w kolejce” (sł. Ernest Bryll, muz. Wojciech Trzciński), »Małe tęsknoty« (sł. Andrzej Mogielnicki, muz. Wojciech Trzciński) i »Jesteś lekiem na całe zło” (sł. Bogdan Olewicz, muz. Marek Stefankiewicz). Poza tymi piosenkami z konkursowej sceny zabrzmi jeszcze przenikliwy »Odwrót” do słów Jana Wołka i muzyki Jerzego Satanowskiego, z repertuaru Joanny Lewandowskiej. Ostatnim utworem w konkursie będzie kabaretowa »Szalona krewetka« (sł. Artur Andrus, muz. Włodzimierz Korcz). »Szaloną krewetką« chcemy oddać hołd niedawno zmarłemu Zbyszkowi Wodeckiemu, który jako pierwszy zaśpiewał tę piosenkę. Każda piosenka to nie tylko popis chóru, ale i chóralnych solistów: Zofii Jankowskiej, Moniki Świtkiewicz i Roberta Krajewskiego. Poza konkursem Vox Singers zaśpiewa w Rydze jeszcze dwukrotnie. Już w najbliższy poniedziałek podczas koncertu przyjaźni (z solistą Pawłem Pilichowieczem) i na zakończenie festiwalu na dużym wspólnym koncercie z kilkoma innymi chórami”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem