...którzy już od kilku tygodni płyną z południa Polski w kierunku Gdańska. W ten sposób podpłocka gmina włączyła się w ogólnopolskie obchody Roku Rzeki Wisły 2017.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gwiazdami Święta Wisły w Liszynie byli znani muzycy Ryszard Wolbach, Krzysztof Misiak i Maciej Bieniek...

...na scenie rozbrzmiały także szanty...

...można było skosztować dań z grilla...

...wybrać się na rejs statkiem...

...były również zabawy dla dzieci. Na imprezę wszystkich chętnych zaprosili urząd gminy w Słupnie, wójt i wodniacy z Flisa.

Obejrzyjcie wszystkie zdjęcia ze Święta Wisły w Liszynie >>

Mający trwać sześć tygodni ogólnopolski Rejs Wisła 2017 PTTK w połowie czerwca zaczął się – symbolicznie – w schronisku „Przysłop” na Baraniej Górze. Stamtąd żeglarze pojechali do Broszkowic koło Oświęcimia, gdzie 17 czerwca rozpoczęli wodny etap wyprawy (blisko 1 tys. km). Mieli już okazję zwiedzić Kraków i opactwo w Tyńcu, a potem... zaczęły się schody. Jak informuje Centrum Turystyki Wodnej PTTK, m.in. z powody niskiego stanu wody w pewnym momencie trzeba było przewieźć łodzie lądem (z Nowej Huty do Sandomierza, gdzie żeglarze wzięli udział w Wiankach).

A potem była m.in. Góra Kalwaria...

W Liszynie cała ekipa przenocowała, plan jest taki, by do Westerplatte dotrzeć w samo południe 30 lipca i to w asyście wojskowej. Ci, którzy pokonają całą trasę, dostaną Złotą Odznakę „Szlak Wisły 941,3 km. Celem ekspedycji jest „pokazanie piękna rzeki i postępujących zmian na jej brzegach, urody mijanych miejscowości oraz przepięknych miejsc ulokowanych nad rzeką”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem